Fabryka Armatury Jafar – profesjonalne odlewy dla przemysłu

Fabryka Jafar może poszczycić się ponad stuletnią tradycją. Jej zalążkiem był prywatny zakład metalurgiczny funkcjonujący od końca XIX w. W okresie nacjonalizacji został przekształcony w Terenowe Zakłady Metalowe nastawione na produkcję masową. Nie przeszkadzało to jednak firmie w dbaniu o jakość i budowaniu wizerunku marki wśród klientów.

W okresie transformacji ustrojowej, dzięki akcjonariatowi pracowniczemu powstała Fabryka Armatury Jafar S.A. Dzięki połączeniu tradycji, doświadczenia, wiedzy i zaangażowaniu właścicieli i pracowników powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów metalurgicznych w Polsce i Europie.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości wykonania Jafar może poszczycić się 40% udziałem eksportu w produkcji. Jego produkty znajdują nabywców w ponad 30 krajach na całym świecie.

Jafar, polska firma, własna odlewnia, szereg certyfikatów

Inwestycje dla przyszłości

Lata doświadczenia sprawiły, że wszystkie inwestycje Jafaru realizowane są z wyprzedzeniem. Dzięki temu wdrażane są najnowsze technologie i produkty. To pozwoliło Jafarowi na zajęcie czołowego miejsca wśród producentów armatury żeliwnej do gazu, wody i ścieków oraz urządzeń dla pożarnictwa.

Nieustannie unowocześniany jest park maszynowy do odlewu wyrobów żeliwnych, ich cięcia zimną wodą i malowania pozwala na produkcję elementów najwyższej jakości.

W ostatnich latach Jafar uruchomił nowoczesną całkowicie zautomatyzowaną odlewnię pozwalającą na produkcję różnorodnych wyrobów żeliwnych. Obecna oferta obejmuje ponad 400 tys. wyrobów dla przemysłu i odbiorców indywidualnych.

Dzięki mądrej strategii i dobremu zarządzaniu Jafarowi udało się przetrwać niekorzystne zawirowania na rynku. Bardzo dobra jakość produkowanych wyrobów pozwala z powodzeniem konkurować z tańszymi, ale gorszej jakości, odlewami chińskim, tureckimi oraz hinduskimi. Zwłaszcza odbiorcy z krajów europejskich doceniają jakość produkcji z Jafaru. Udział eksportu ciągle rośnie co pozwala na dalszy rozwój zakładów i planowanie kolejnych inwestycji.

Efektem tego jest powstanie nowoczesnych magazynów logistycznych dostosowanych do charakteru produkcji oraz pomieszczenia biurowe ułatwiające obsługę klientów.

O wysokiej jakości produkcji świadczą liczne certyfikaty i wyróżnienia. Od 1999 r. Jafar posiada System Zapewnienia Jakości ISO 9001.

Firma przyjazna środowisku

Jafar rozumie potrzebę ochrony środowiska, dlatego jest firmą proekologiczną. W swoich zakładach w Skołyszynie i Przysieku wprowadził cięcie elementów strumieniem zimnej wody. Dzięki temu uzyskał nie tylko bardzo wysoką precyzję cięcia wykonywanych elementów, ale także nie powstają szkodliwe dla środowiska odpady w postaci żużla i popiołu.

Także zautomatyzowana odlewnia znacznie zmniejszyła negatywne oddziaływanie zakładów na środowisko.

Aktywni w regionie

Jafar to nie tylko produkcja wyrobów odlewniczych. Jako jeden z większych zakładów produkcyjnych w rejonie Jasła aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym regionu. Wspiera różnego rodzaju inicjatywy mające na celu wsparcie rozwoju przedsiębiorczości.

Dzięki wspieraniu instytucji kulturalnych, sportowych i oświatowych aktywnie uczestniczy w rozwoju lokalnej społeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here