3m speedglass – marka przyłbic dla spawaczy

Firma 3M to międzynarodowy potentat, którego najprościej określić jako producenta innowacji. Nie sposób bowiem wskazać branży, w której specjalizuje się przedsiębiorstwo. Należą do niego bowiem marki, pod którymi sprzedawane są zarówno produkty elektroniczne, jak i aplikacje komputerowe czy też materiały farmaceutyczne oraz wiele więcej.

Przedsiębiorstwo działa od ponad 100 lat, przez które wyrobiło sobie renomę również w branży przemysłu ciężkiego. Jedną z wielu marek producenta jest 3m speedglass. W fabrykach produktów tej marki powstają przede wszystkim przyłbice przeznaczone dla spawaczy, które jednak bywają wykorzystywane również w innych branżach.

Przyłbice 3m speedglass i inne produkty marki

Nie ma wątpliwości, że tym, co jako pierwsze kojarzy się z marką 3m speedglass, są przyłbice spawalnicze. Niezmiennie, od niemal 40 lat, przyłbice te uznawane są jedne z najlepszych na rynku. Pierwsze zabezpieczenia głowy i twarzy od firmy 3M pojawiły się na rynku w 1981 roku. Oczywiście różniły się one znacząco od produktów, które dzisiaj powstają fabrykach 3M. Technologia ogromnie się rozwinęła, przez co praca spawaczy stała się prostsza i bezpieczniejsza.

W ofercie producenta znajdziemy nie tylko przyłbice, ale również akcesoria dla spawaczy. Przede wszystkim są to elementy stosowane wraz z przyłbicami. Popularnością cieszą się m.in. systemy przepływu powietrza, czy też półmaski tlenowe oraz inne produkty ułatwiające bezpieczne oddychanie w czasie pracy z założoną przyłbicą.

Zadania i parametry nowoczesnych przyłbic spawalniczych

Oczywistym przeznaczeniem przyłbicy jest zapewnienie spawaczowi bezpieczeństwa. Jednak nie można zapominać również o jego komforcie. Wygoda sprawia, że spawacz pracuje wydajniej, wykonuje swoje czynności precyzyjniej oraz jest mniej zmęczony. Na czym polega komfort użytkowania przyłbicy spawalniczej? Z pewnością kluczową kwestią jest widoczność. Starsze zabezpieczenia często były wykonywane z materiałów, które ulegały parowaniu i zabrudzeniu. Brakowało technologii, które poprawiałyby widoczność. Jeżeli spawacz pracował w trudnych warunkach, często swoje zadania wykonywał intuicyjnie, na wyczucie, gdyż zwyczajnie nie widział obiektów. Dzisiejsze przyłbice 3m speedglass to zupełnie inny sprzęt, który zapewnia niemal pełną widoczność, nawet w najtrudniejszych warunkach. Produkty marki 3m speedglass posiadają wizjery, które automatycznie dostosowują poziom zaciemnienia do okoliczności. Automatyczne zaciemnienie działa bardzo sprawnie, a to wszystko dzięki autorskim filtrom 3m speedglass. Co ważne, rozwiązanie to nie tylko zwiększa widoczność, ale również jeszcze lepiej chroni wzrok spawacza.

Warto zauważyć, że w kwestii zapewnienia odpowiedniej widoczności, ważne role odgrywają również akcesoria usprawniające oddychanie. Rzecz w tym, iż dzięki specjalnym systemom dostarczającym świeże powietrze oraz odprowadzającym wydychane nie dochodzi do parowania wizjera. Niemniej jednak akcesoria oddechowe mają za zadanie przede wszystkim zapewnić spawaczowi bezpieczeństwo podczas pracy w środowisku o ograniczonym dostępie do tlenu.

Poprzedni artykułInwestowanie w nieruchomości dla początujących – co trzeba wiedzieć?
Następny artykułKredyty samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj