5 zalet posiadania pieczątki firmowej

5 zalet posiadania pieczątki firmowej Zgodnie z polskim prawem posiadanie pieczątki firmowej nie jest wymagane. W praktyce firmowy stempel okazuje się jednak niezastąpiony. Już podczas zakładania firmowego konta bankowego możemy zostać poproszeni o opieczętowanie dokumentów. Z odmową przyjęcia nieopieczętowanych dokumentów możemy się spotkać również podczas załatwiania spraw urzędowych. Ale to nie jedyne powody, dla których warto, żeby pieczątka firmowa była zawsze pod ręką.

Aspekt wizerunkowy

Firmowy stempel podnosi prestiż przedsiębiorstwa. Ten pozornie niewiele znaczący aspekt wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez potencjalnych klientów i kontrahentów. Biznes posługujący się pieczątką firmową to biznes stabilny, a opieczętowana umowa to dokument, który bez rytuału przybicia stempla przez wielu klientów mógłby być postrzegany jako mniej wiążący. Oczywiście zalety posiadania pieczątki firmowej nie ograniczają się od względów wizerunkowych i biznesowych rytuałów. Pieczątka firmowa znajduje wiele praktycznych zastosowań w co codziennej pracy firmy.

Wygoda i oszczędność czasu – praktyczne zastosowanie pieczątki firmowej

Jeśli często korzystamy z usług Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej pieczątka firmowa zaoszczędzi nam sporo czasu – wszędzie tam, gdzie musimy wpisać dane firmy możemy po prostu przybić stempel. Dotyczy to zarówno kopert, jak i pocztowych książek nadawczych oraz różnego rodzaju druczków i formularzy. Pod tym względem pieczątka firmowa z pełnymi danymi firmy to prawdziwa oszczędność czasu, a pośrednio także pieniędzy.

Jeśli ktoś prosi nas o dane kontaktowe, a nam akurat skończyły się wizytówki, firmowy stempel rozwiąże problem. Jego dodatkową zaletą jest możliwość wykonania odbitki w dowolnym miejscu, m.in. bezpośrednio w kalendarzu kontrahenta, dzięki czemu mamy pewność, że nasza wizytówka nigdzie się nie zawieruszy. Ale czy odbitka będzie wystarczająco wyraźna?

W nowoczesnym biznesie pieczątka firmowa jest używana bardzo często lub prawie wcale. W pierwszym przypadku problemem bywa brak tuszu, w drugim zasychanie tuszu w automacie samotuszującym. Tymczasem, firmowe pieczątki Modico są wyrabiane przy pomocy metody błyskowej opartej o japońską technologię Sun Stamper. Dzięki temu mamy pewność, że tusz nigdy nie zaschnie, a odbitka zawsze będzie czytelna – pieczątki wykonane przy użyciu opraw i materiałów Modico i Nomo to nawet do 25000 wyraźnych odbić z jednej pieczątki, którą możesz wykonać w zaciszu własnego biura w zaledwie 5 minut.

Poprzedni artykułPrawo rodzinne
Następny artykułVlogi filmowe – czy firmowy kanał na youtube to dobry pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj