Biznes lunch z kontrahentem – jak się do niego przygotować?

Spotkania biznesowe to nieodłączny element prowadzenia firmy. Podczas nich omawianie są ważne kwestie. To, jak przedstawiciel przedsiębiorstwa wypadnie podczas lunchu, może mieć duże znaczenie dla powodzenia dalszej współpracy.

Zgodnie z planem

Business lunch musi być dobrze zaplanowany. Zarówno data jak i godzina powinny być wcześniej ustalone z zaproszonym rozmówcą. Najlepiej zaproponować mu kilka opcji i pozwolić wybrać tę najodpowiedniejszą. Kolejnym krokiem jest oczywiście potwierdzenie rezerwacji w restauracji.

W dniu spotkania należy zadbać o punktualność, spóźnienie będzie niemile widziane. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma możliwości przybycia na czas, konieczne jest poinformowanie gościa o tym fakcie i przeproszenie za zaistniałą sytuację. By jej uniknąć, najlepiej wyjechać chwilę wcześniej i pojawić się w restauracji na kilka minut przed umówionym spotkaniem.

Nie tylko jedzenie

Gdy spotkanie biznesowe odbywa się w restauracji, spożywanie posiłku jest nieuniknione. Warto wybierać sprawdzone dania, które zminimalizują ryzyko ewentualnego pobrudzenia. Wiadomo jednak, że jedzenie w czasie business lunchu nie jest najważniejsze. Głównym jego celem jest zaprezentowanie oferty i nawiązanie współpracy. Do lokalu rzadko zabiera się ze sobą komputer, a więc prezentacja multimedialna nie będzie raczej możliwa. Dlatego tak ważne jest, by przygotować się do merytorycznej rozmowy. Najważniejsze punkty można rozpisać na papierze firmowym i od czasu do czasu się nimi wspomagać.

Zamiast restauracji

Ciekawym pomysłem na spotkanie biznesowe jest organizacja konferencji. Pomagają one poznać nowych partnerów biznesowych i zacieśnić więzi z tymi obecnymi. Podczas konferencji z łatwością można przekazać najważniejsze informacje o firmie oraz zainteresować przybyłych swoją ofertą.

Co wybrać? Spotkania biznesowe czy tradycyjne konferencje? Warszawa i każde inne większe miasto w Polsce oferują spore możliwości organizowania tego typu zebrań, niezależnie od ich głównego celu czy ilości zaproszonych gości.

Poprzedni artykułJakie formy płatności bezgotówkowych są najpopularniejsze?
Następny artykułCzym wyróżnia się dobra agencja SEO?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj