Czy warto korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

Podjęcie decyzji o wzięciu kredytu wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat co miesiąc trzeba spłacać określoną kwotę raty. Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy wziąć kredyt w podjęciu decyzji pomoże Ci skorzystanie z kalkulatora zdolności kredytowej.

Czym jest kalkulator zdolności kredytowej?

Kalkulator zdolności kredytowej jest to narzędzie dostępne online, które pomoże Ci orientacyjnie wyliczyć maksymalną kwotę kredytu oraz wielkość miesięcznej raty. Kalkulatory dostępne są na stronach internetowych, proces wyliczania kredytu oraz rat za ich pośrednictwem odbywa się w pełni intuicyjnie, wystarczy uzupełnić dane i postępować zgodnie z instrukcjami.

Jak bank ocenia zdolność kredytową?

Bank oceniając zdolność kredytową ma do dyspozycji komplet dokumentów, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt. Na ich podstawie analitycy dokonują oceny wiarygodności klienta a także decydują jaką kwotę kredytu przyznać oraz wyliczają wielkość miesięcznej raty. Kalkulator zdolności kredytowej podaje orientacyjną maksymalną kwotę kredytu jaką będzie można uzyskać w banku oraz orientacyjną wysokość raty. Kwoty uzyskane z kalkulatora zwykle niewiele różnią się od tych, które proponuje bank.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora?

Jeżeli czeka Cię podjęcie decyzji o kredycie długoterminowym, warto skorzystać z kalkulatora chociażby po to, żeby wiedzieć, czy bank w ogóle weźmie Cię pod uwagę przy przyznawaniu kredytu. Orientacyjne dane jakie przedstawia kalkulator zdolności kredytowej pozwalają dostarczyć użytkownikowi informację czy opłaca poprawić się zdolność kredytową i tym samym uzyskać wyższą kwotę pożyczki.

Jak uzyskać wyższy kredyt?

Poprawienie zdolności kredytowej to jedyna szansa na otrzymanie większego kredytu. Wykorzystałeś kalkulator zdolności kredytowej i wiesz już, że kwota pożyczki będzie za mała? Jest kilka sposobów, żeby stać się bardziej wiarygodnym dla banku i zwiększyć swoją zdolność kredytową. Po pierwsze spłać a następnie zrezygnuj z kart kredytowych. Postaraj się najszybciej jak to możliwe pospłacać inne zobowiązanie kredytowe jakie posiadasz w banku. Po drugie znajdź osobę z którą weźmiesz kredyt. Współkredytobiorca to nie tylko możliwość podzielenia kosztów kredytu na dwie osoby ale także dodatkowe zabezpieczenie dla banku i możliwość zsumowania dochodów. Po trzecie wydłuż okres spłaty rat. Dzięki temu miesięczna rata kredytu będzie dużo niższa i nie będzie dużym obciążeniem dla miesięcznego budżetu, jednakże całkowity okres spłaty kredytu zostanie wydłużony.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszą salę konferencyjną w Warszawie?
Następny artykułZadaszenia z poliwęglanu – dobre rozwiązanie nie tylko na taras…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj