Czym jest test Gallupa i jak go wykorzystać?

Każdy z nas jest inny i ma nieco inne możliwości. Często nie zdajemy sobie sprawy z wszystkich swoich mocnych stron, skupiając się na tych negatywnych. Bywa też, że wydaje nam się, iż jesteśmy mocni w konkretnych kwestiach, a w praktyce nasi pracodawcy postrzegają to nieco inaczej. Test Gallupa pozwala na wyłuskanie największych pięciu talentów danej osoby, dzięki czemu można idealnie dopasować dla niej miejsce pracy.

Test Gallupa wykonany przez pracowników

Wiele firm, na przykład Cludo.pl zachęca do tego, aby zlecać pracownikom podległym wykonanie testu Gallupa. Składa się on ze stu osiemdziesięciu pytań, a na odpowiedź na każde z nich jest zaledwie dwadzieścia sekund. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że w teście nie ma złych odpowiedzi. Dzięki podsumowaniu testu, można wskazać jakimi pięcioma głównymi talentami cechuje się dana osoba. W ten sposób można pokierować jej karierą tak, aby maksymalnie wykorzystać mocne strony.

Wiele firm rezygnuje z wykonywania cyklicznych ocen pracowniczych i w zamian proszą swoich pracowników właśnie o wykonanie testu Gallupa. W ten sposób pracownik sam jest w stanie ocenić, czy zmieniają się jego predyspozycje i w jakim kierunku się rozwija. Dostrzega też obszary, w których powinien nieco więcej popracować, aby osiągać lepsze wyniki.

W jakich firmach warto zlecać wykonanie testu Gallupa pracownikom?

Praktycznie każda branża ma możliwość skorzystania z osiągnięć Instytu Gallupa i testu, który jest dostępny. Na przykład pracownicy call center mogą weryfikować, czy są wystarczająco wyrozumiali, skupieni na rozmowie, ale również stanowczy i pewno swojej wiedzy. Również osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą w ten sposób weryfikują szybko swoje umiejętności.

Wiedząc już, jakie są mocne strony pracownika, można zlecać mu takie zadania, w których ten najlepiej się wykaże. Zyskuje na tym zarówno pracodawca, ponieważ praca jest wykonana najlepiej, ale również sam zatrudniony, ponieważ odczuwa satysfakcję z dobrze wykonywanych obowiązków. W ten sposób można również poznać słabe strony danej osoby i nakierować ją tak, aby była w stanie stopniowo pracować nad innymi talentami. W teście Gallupa występują aż trzydzieści cztery podstawowe talenty, a pierwsze pięć to te najistotniejsze, ponieważ cechujące daną osobę.

Poprzedni artykuł5 korzyści wynikających z wykorzystania baz mailingowych
Następny artykułZanim weźmiesz kredyt – Vademecum kredytobiorcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj