Drukowanie w każdym miejscu

Masz potrzebę regularnego drukowania dokumentów lub obrazów, ale stacjonarny, wielkogabarytowy sprzęt jest dla Ciebie ograniczający? Nie musisz rezygnować z opcji drukowania, wystarczy, że zainwestujesz w drukarkę mobilną. Zobacz, co warto wiedzieć o tym sprzęcie, jakie są ich rodzaje oraz czym się kierować przy zakupie drukarki mobilnej.

Dla kogo drukarka mobilna?

Drukarki mobilne, zwane też drukarkami przenośnymi, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często pracują poza biurem i nie mają dostępu do stacjonarnych urządzeń. Praca zdalna jest dla wielu codziennością, ale w jej trakcie również istnieje potrzeba drukowania dokumentów i innych zasobów. Drukarki mobilne zapewniają swobodę każdego dnia i pozwalają na drukowanie w każdym miejscu i różnych warunkach.

Jakie są rodzaje drukarek mobilnych?

Drukarki mobilne to nadal nowość na rynku, ale już zdążyły zyskać popularność i swoich zwolenników. Wybór odpowiedniego modelu to oczywiście kwestia własnych preferencji, ale i cech, na podstawie których podejmuje się decyzję.

Istnieje kilka głównych rodzajów drukarek mobilnych. Wszystkie wyposażone są we własne źródło zasilania, akumulator, nie potrzebują więc podłączenia do sieci.

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup przenośnej drukarki atramentowej. Wewnątrz urządzenia znajduje się głowica, dzięki której sprzęt może pracować. Niska cena drukarki tego rodzaju wiąże się też z jakością wydruków – nie jest najwyższa w porównaniu do innych sprzętów.

Drugim popularnym rodzajem drukarek mobilnych są drukarki termiczne. Zamiast tonera, tuszu czy taśmy barwiącej, technologia przenoszenia barwnika opiera się o wykorzystanie ciepła i wysokiej temperatury. W ten sposób barwnik przenoszony jest na papier termiczny. Wydruki wykonywane przy pomocy drukarki termicznej są lepszej jakości niż te tworzone przez urządzenie atramentowe.

Połączeniem obu sprzętów jest drukarka termiczno-atramentowe. To kolejny rodzaj drukarki przenośnej, która stanowi hybrydę dwóch poprzednich rozwiązań. Dzięki temu jakość wydruków może być wyższa. Ostatnim rodzajem drukarek mobilnych jest mobilna drukarka laserowa. Podobnie jak stacjonarne sprzęty, także i te wyposażone są w toner. Jakość wydruku jest wysoka, toner zużywa się wolniej niż atrament, ale koszt zakupu sprzętu jest dość wysoki.

Co jest jeszcze istotne przy zakupie drukarki mobilnej?

Decyzja o zakupie drukarki przenośnej zależy jeszcze od kilku czynników. Istotne są między innymi formaty wydruku. Większość urządzeń umożliwia drukowanie na papierze A4, ale niektóre pozwalają drukować również w formacie zdjęciowym. Drukowanie w formacie A3 nie jest niestety możliwe na tak małym sprzęcie.

Wybierając drukarkę mobilną, zwróć również uwagę na wagę i rozmiar urządzenia. W przypadku, gdy często podróżujesz, mniejsze rozmiary okażą się wygodniejsze. Istotny przy zakupie jest także rodzaj materiału, z którego drukarka jest wykonana. Stabilna i odporna na wstrząsy będzie lepiej służyć właścicielowi. I wreszcie sposób zasilania i połączenie bluetooth oraz Wi-fi. Wytrzymała bateria i możliwość drukowania bez użycia kabla to funkcjonalności, które ułatwią codzienne użytkowanie drukarki.

Poprzedni artykułAktualne oferty pracy – gdzie i jak ich szukać?
Następny artykułSystem Contact Center – zaproś nowoczesne rozwiązania do swojej firmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj