Fabryka Armatury Jafar – profesjonalne odlewy dla przemysłu

Fabryka Jafar może poszczycić się ponad stuletnią tradycją. Jej zalążkiem był prywatny zakład metalurgiczny funkcjonujący od końca XIX w. W okresie nacjonalizacji został przekształcony w Terenowe Zakłady Metalowe nastawione na produkcję masową. Nie przeszkadzało to jednak firmie w dbaniu o jakość i budowaniu wizerunku marki wśród klientów.

W okresie transformacji ustrojowej, dzięki akcjonariatowi pracowniczemu powstała Fabryka Armatury Jafar S.A. Dzięki połączeniu tradycji, doświadczenia, wiedzy i zaangażowaniu właścicieli i pracowników powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów metalurgicznych w Polsce i Europie.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości wykonania Jafar może poszczycić się 40% udziałem eksportu w produkcji. Jego produkty znajdują nabywców w ponad 30 krajach na całym świecie.

Jafar, polska firma, własna odlewnia, szereg certyfikatów

Inwestycje dla przyszłości

Lata doświadczenia sprawiły, że wszystkie inwestycje Jafaru realizowane są z wyprzedzeniem. Dzięki temu wdrażane są najnowsze technologie i produkty. To pozwoliło Jafarowi na zajęcie czołowego miejsca wśród producentów armatury żeliwnej do gazu, wody i ścieków oraz urządzeń dla pożarnictwa.

Nieustannie unowocześniany jest park maszynowy do odlewu wyrobów żeliwnych, ich cięcia zimną wodą i malowania pozwala na produkcję elementów najwyższej jakości.

W ostatnich latach Jafar uruchomił nowoczesną całkowicie zautomatyzowaną odlewnię pozwalającą na produkcję różnorodnych wyrobów żeliwnych. Obecna oferta obejmuje ponad 400 tys. wyrobów dla przemysłu i odbiorców indywidualnych.

Dzięki mądrej strategii i dobremu zarządzaniu Jafarowi udało się przetrwać niekorzystne zawirowania na rynku. Bardzo dobra jakość produkowanych wyrobów pozwala z powodzeniem konkurować z tańszymi, ale gorszej jakości, odlewami chińskim, tureckimi oraz hinduskimi. Zwłaszcza odbiorcy z krajów europejskich doceniają jakość produkcji z Jafaru. Udział eksportu ciągle rośnie co pozwala na dalszy rozwój zakładów i planowanie kolejnych inwestycji.

Efektem tego jest powstanie nowoczesnych magazynów logistycznych dostosowanych do charakteru produkcji oraz pomieszczenia biurowe ułatwiające obsługę klientów.

O wysokiej jakości produkcji świadczą liczne certyfikaty i wyróżnienia. Od 1999 r. Jafar posiada System Zapewnienia Jakości ISO 9001.

Firma przyjazna środowisku

Jafar rozumie potrzebę ochrony środowiska, dlatego jest firmą proekologiczną. W swoich zakładach w Skołyszynie i Przysieku wprowadził cięcie elementów strumieniem zimnej wody. Dzięki temu uzyskał nie tylko bardzo wysoką precyzję cięcia wykonywanych elementów, ale także nie powstają szkodliwe dla środowiska odpady w postaci żużla i popiołu.

Także zautomatyzowana odlewnia znacznie zmniejszyła negatywne oddziaływanie zakładów na środowisko.

Aktywni w regionie

Jafar to nie tylko produkcja wyrobów odlewniczych. Jako jeden z większych zakładów produkcyjnych w rejonie Jasła aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym regionu. Wspiera różnego rodzaju inicjatywy mające na celu wsparcie rozwoju przedsiębiorczości.

Dzięki wspieraniu instytucji kulturalnych, sportowych i oświatowych aktywnie uczestniczy w rozwoju lokalnej społeczności.

Poprzedni artykułCzy sklep internetowy to dobry biznes?
Następny artykułCzy naruszenie art. 11 ust. 7d ustawy Pzp uzasadnia unieważnienie postępowania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj