Ile można zarobić pracując w Holandii? Czy jest praca dla Polaka?

Holandia obok Niemiec i Wielkiej Brytanii to kraj, do którego najchętniej Polacy wyjeżdżają do pracy sezonowej. Powodem wyjazdu w dużej mierze jest chęć znalezienia zatrudniania, za które pracownik otrzyma co najmniej dwa razy tyle, ile mógłby zarobić w tym czasie w Polsce. Ile dokładnie wynoszą wynagrodzenia? Czy nadal jest praca dla Polaków?

Do pracy za granice? Dlaczego właśnie Holandia?

Holandia, podobnie jak Niemcy i Belgia, to kraje, które nie są bardzo oddalone od Polski. Można dojechać do nich autokarem, busem lub samochodem prywatnym w kilkanaście godzin. Nie jest konieczny lot samolotem, czasem kosztowny.

W Holandii można znaleźć pracę sezonową na miesiąc, dwa, a czasem dłużej. Prace sezonowe najczęściej realizowane są na wiosnę, w lecie i na jesieni. Na wiosnę związane są z sadzeniem warzyw, pielęgnacją kwiatów, krzewów i drzew owocowych, a w lecie i na jesieni dotyczą głównie zbiorów wiśni, truskawek, porzeczek, jabłek, borówki i innych owoców.

Wielu Polaków od lat wyjeżdża do Holandii na prace sezonowe, często do tego samego pracodawcy. Zażyły kontakt z jednym pracodawcą zamienia się czasem w długoletnią współpracę. To duża wygoda dla Polaków, którzy w ten sposób zarabiają na życie. Każdego roku po spełnieniu tych samych formalności wyjeżdżają do tego samego gospodarstwa rolnego, które znają od podszewki.

Jakie są zarobki w Holandii?

Zarobki w Holandii w każdej branży, także w pracy sezonowej są 2-3 razy większe niż w Polsce. Według szacunków, Polak pracujący przy zbiorach owoców lub warzyw może zarobić nawet 10 tys. zł brutto. Do tego dochodzą liczne dodatki, premie za nadgodziny czy pracę w weekend. Nawet po odliczeniu koniecznych wydatków na życie, zakwaterowanie, wynagrodzenie jest dużo wyższe niż w Polsce.

Po przepracowaniu 2-3 miesięcy otrzymuje się pieniądze, na które w Polsce trzeba by pracować ponad pół roku, a nawet cały rok – porównując pensję w Holandii do wysokości najniższej krajowej w Polsce.

Zarobki w Holandii są w pełni legalne, odlicza się od nich wszelkie konieczne podatki, koszt ubezpieczenia. Kwota zarobiona podczas prac sezonowych w Holandii musi być uwzględniona w rozliczeniu rocznym PIT w Polsce.

Wieloletnie wyjazdy do pracy Polaków do Holandii liczą się do obliczenia podstawy emerytury. Jest tylko jeden warunek. Musi być to praca w pełni legalna. Dlatego najlepszym gwarantem skorzystania z takiej pracy jest znalezienie jej poprzez agencję pracy. Instytucja ta z założenia powołana jest do poszukiwania pracy dla Polaków za granicą.

Korzystając z pomocy agencji pracy Holland Contracting mamy pewność, że znajdziemy w Holandii zatrudnienie legalne. Nasz trud i wysiłek za granicą będzie się liczył do emerytury. Ponadto zarobimy o wiele więcej niż w Polsce w tym samym czasie.

Poprzedni artykułJak czytać umowę pożyczki online? 5 przydatnych rad!
Następny artykułKosze bożonarodzeniowe dla pracowników – co w nich umieścić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj