Jak mechanicy samochodowi mają przygotować się do wdrożenia kas online w swoim biznesie?

Właściciele warsztatów samochodowych będą musieli wkrótce wymienić stare kasy fiskalne na nowe. Dlaczego mechanicy muszą wymienić kasy fiskalne? Jest to spowodowane zmianami legislacyjnymi wprowadzonymi w Polsce. Jakie urządzenie muszą oni kupić dla dopełnienia obowiązków fiskalnych i od kiedy powinni ich używać?

Zmiany w prawie

Nowelizacja ustawy o VAT spowodowała, że już od 1 stycznia 2020 roku warsztaty mechaniczne i wulkanizacyjne staną się jednymi z pierwszych podmiotów, które będą musiały dokonać wymiany dotychczasowych kas na kasy fiskalne online. Kasy te są nowym rodzajem urządzeń fiskalnych, które będą łączyły się automatycznie z Centralnym Repozytorium Kas, by przekazywać informacje o pracy urządzenia. Zbierane dane będą gromadzone w celach analitycznych i kontrolnych.

Jak mechanicy samochodowi powinni przygotować się do zmian w prawie?

Wymiana kas fiskalnych przez mechaników samochodowych na kasy online jest nieunikniona. Mogą oni kupić ją już teraz i pracować na niej nawet w 2019 roku albo korzystać z dotychczasowego urządzenia fiskalnego, jednak najpóźniej 1 stycznia 2020 roku powinni rozpocząć pracę na kasie onlineDla dopełnienia obowiązków ustawowych mechanicy mogą zainwestować w wielofunkcyjne urządzenia, jakimi są kasoterminale. Łączą one w sobie kasę fiskalną online i terminal płatniczy, ale nie tylko, dlatego przyniosą wiele korzyści użytkownikom.

Jak działa kasoterminal?

Zasady działania tego urządzenia możemy pokazać na podstawie oferowanego przez firmę iPOS kasoterminalu iPOS smart lub iPOS smart+. Są to urządzenia fiskalne online i terminal płatniczy w jednym. Dlatego właściciel warsztatu samochodowego, który oferuje lub chce oferować klientom wygodne płatności kartą, nie musi dzierżawić terminalu – tę samą funkcjonalność zapewni mu kasoterminal. To realne oszczędności – dzierżawa terminala to koszt około 50 zł miesięcznie. Kupując kasoterminal, klient otrzymuje terminal płatniczy na własność.

Urządzenie zapewnia łączność GSM, dzięki czemu nie trzeba martwić się o jego połączenie z internetem, co jest konieczne przy użytkowaniu kas online. Kasoterminal nie tylko wydrukuje paragon, ale i fakturę VAT – wystarczy podać numer NIP, a urządzenie pobierze aktualne dane z REGON. Oznacza to wygodniejsze dopełnianie obowiązków fiskalnych przez mechaników.

Poprzedni artykułITMAGINATION – twój partner w rozwoju firmy
Następny artykułPrzechowywanie dokumentów firmowych i pracowniczych zgodnie prawem i RODO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj