Jak zapakować szkło?

Transport towarów szklanych, porcelanowych, czy ceramicznych może być dość problematyczną kwestią i dostarczać zarówno nadawcy, jak i odbiorcy sporo stresu. Kruchość i delikatność tego typu towarów wymaga specjalnego podejścia do zabezpieczenia i pakowania przesyłki. Oczywiście nie bez znaczenia, jest tutaj rola spedytora i kuriera będącego pośrednikiem w transporcie. Jeżeli jednak w odpowiedni sposób zapakujemy zabezpieczymy, a także oznaczymy paczkę, jest duża szansa na to, że dotrze ona do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Co zatem zrobić, żeby bezpiecznie zapakować szkło do wysyłki?

Pakowanie szkła – jakie opakowanie wybrać?

Najlepszym opakowanie do transportu towarów szklanych jest karton. Oczywiście musi być to karton dobrej jakości o nienagannej strukturze, nieposiadający jakichkolwiek uszkodzeń, zagnieceń czy rozdarć. Dobrze sprawdzą się kartony z tektury o wielowarstwowej strukturze. Wybierając odpowiedni karton do pakowania szkła, warto postawić więc na karton nowy, nieużywany wcześniej do transportu innych towarów. Ponadto, musimy dobrać odpowiedni rodzaj kartonu do wielkości, a przede wszystkim wagi naszej przesyłki. Dobrą praktyką w pakowaniu szkła jest zastosowanie podwójnego opakowania. Towar wkładamy szczelnie do mniejszego kartonu, ten z kolei umieszczamy w większym kartonie, który wypełniamy odpowiednim wypełniaczem, chroniącym przesyłkę przed uszkodzeniem.

Czym wypełnić paczkę ze szkłem?

Aby szklany towar, który planujemy wysłać, był w 100% bezpieczny, musimy użyć wszelkich możliwych środków zabezpieczających. Wypełniacze przesyłki są jednym z nich. Odpowiednie wypełnienie paczki zapewnia, że towar nie będzie przemieszczał się po jej wnętrzu, a także zapewni amortyzację od wstrząsów w czasie podróży. Jeżeli chodzi o szkło, to najlepszym zabezpieczeniem dla niego będzie wypełniacz styropianowy, lub gąbkowy. Drobne kawałki styropianu, pianka polietylenowa lub pocięte skrawki gąbki świetnie powinny poradzić sobie w roli amortyzatora przesyłki szklanej. Dodatkową ochroną może być folia bąbelkowa, którą z kolei zastosujemy do owinięcia towaru. Czasami do wypełnienia paczki ze szkłem stosowana jest również tektura falista. Możemy użyć jej jako dodatkowe zabezpieczenie, owijając nią towar, zapakowany już w folię bąbelkową.

Oznaczenie przesyłki zawierającej szkło

Niezwykle istotną kwestią w przygotowaniu przesyłki zawierającej szkło, jest jej odpowiednie oznaczenie, które będzie sygnałem dla kuriera o konieczności szczególnej uwagi. Najczęściej do oznaczenia przesyłek ze szkłem stosowane są etykiety z nadrukiem przedstawiającym kieliszek lub z napisem „uwaga szkło”. Dodatkowym oznaczeniem będą również specjalne taśmy pakowe ostrzegawcze, które będą zwracały uwagę na delikatną zawartość paczki. Tak zapakowana i oznaczona paczka ze szklaną zawartością ma ogromne szanse na bezpieczne dotarcie do odbiorcy. Oczywiście kluczową rolę bezie odgrywał tutaj kurier i jego podejście do przesyłki. Wybierając więc firmę spedycyjną, warto zasięgnąć opinii jej klientów, poszukać informacji na forach i grupach internetowych. Jeżeli dana firma będzie miała wiele negatywnych opinii właśnie dotyczących ewentualnych uszkodzeń towaru w transporcie, lepiej zrezygnować z jej usług i znaleźć taką, która lepiej dba o własność swoich klientów.

Poprzedni artykułWybieramy kontenery biurowe dla zakładanej firmy – o czym powinniśmy wiedzieć?
Następny artykułSzybka pożyczka online sposobem na natychmiastową gotówkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj