Jakie są zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy?

Poszukujesz dobrego pracownika? Proces rekrutacji bywa stresujący, a w przypadku chęci zatrudnienia Ukraińców dopełnienie wszystkich formalności może przyprawiać o zawrót głowy. Dlaczego więc warto zainteresować się właśnie nimi?

Duża dostępność pracowników

Obecne rozwiązania prawne pozwalają Ukraińcom dotarcie do pracy na terenie Unii Europejskiej, w tym do Polski. Z powodu niestabilnej sytuacji w kraju i trudności z utrzymaniem rodziny, pracownicy w dużej ilości szukają zajęcia w naszym kraju. Nasi wschodni sąsiedzi stają się atrakcyjną alternatywą, szczególnie gdy tak trudno jest znaleźć zaangażowanych pracowników – Polaków. Do tego, w przypadku konieczności zatrudnienia większej ilości osób, łatwo można postawić na zatrudnienie Ukraińca i tym samym stworzyć kompletny zespół.

Niższe koszty i mała bariera językowa

W porównaniu z lokalnym pracownikiem, Ukrainiec może mieć mniejsze oczekiwania finansowe oraz wymagania, co zachęca do jego zatrudnienia. Bliskość Polski i Ukrainy ma także zalety związane z pewnym podobieństwem języka oraz niewielkimi różnicami kulturalnymi. Stosunkowo łatwo dogadać się z zatrudnionym w swojej firmie Ukraińcem, co znacząco ułatwia i przyspiesza pracę. Początkowy okres pracy najczęściej nie sprawia problemu, gdyż tego typu pracownicy dobrze się aklimatyzują w naszym kraju. Sytuację dodatkowo ułatwia fakt, że napływ pracowników z Ukrainy jest obecnie bardzo duży, stąd mogą liczyć na swoje towarzystwo i wsparcie.

Mobilność i pracowitość

Nasi wschodni sąsiedzi imigrują do Polski, najczęściej zakładając powrót do ojczyzny w (mniej lub bardziej) określonym czasie. Wiąże się to z brakiem przywiązania do jednej lokalizacji w naszym kraju. Można liczyć na bardzo dużą elastyczność Ukraińców. Najczęściej bez problemu zmieniają miejscowość, jeśli znajdują ciekawą ofertę pracy, nie wahają się także pracować w delegacji, w weekendy oraz nocami. To ogromna wartość dla pracodawców.

Pracowitość to cecha, która charakteryzuje pracowników z Ukrainy. Są oni niezwykle zaangażowani i poświęceni swoim obowiązkom. Warto to zauważyć i docenić, szczególnie gdy poszukujemy osób do pracy fizycznej na dłuższy czas. Ich determinacja, żeby zarobić więcej, jest wystarczająco duża, żeby wykazywali oni chęć podjęcia pracy w szerokim zakresie godzin, nawet w nadgodzinach.

Poprzedni artykułPraca w Turcji – czy warto?
Następny artykułJak inwestować swoje oszczędności?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj