Kasetony reklamowe wciąż na czasie- czym charakteryzują się kasetony reklamowe?

Szukasz sposobu na ekspozycję treści? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być kaseton, który ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim ogromną liczbą zalet tego rozwiązania. Czym dokładnie są kasetony reklamowe? Jakie rodzaje możemy wyróżnić? Do czego mogą być wykorzystywane kasetony reklamowe? W jaki sposób dokonać wyboru kasetonów reklamowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Kasetony reklamowe- co to jest?

Zastanawiasz się, co to jest kaseton reklamowy? Spieszymy z odpowiedzią! Otóż gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie tego pojęcia, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien nośnik reklamowy, który dość mocno kojarzy się z tradycyjnym szyldem, jednakże ten jest w zdecydowanie nowocześniejszej odsłonie. Przyciąga wzrok klientów pomimo tego, że z reguły ma postać prostej, kwadratowej tablicy. Kasetony mogą być dowolnie modyfikowane i personalizowane, zapewne dlatego tak wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Całość jest dobrze widoczna już z dalekiej odległości. Warto wspomnieć o doskonałym efekcie wizualnym, który związany jest z podświetleniem energooszczędnym. Dzięki temu nawet trudne warunki atmosferyczne nie utrudnią znalezienia naszego sklepu.

https://frwarszawa.pl/kasetony-reklamowe-podswietlane-reklamy-swietlne-led/

Kasetony reklamowe- jakie rodzaje możemy wyróżnić?

Kasetony reklamowe możemy podzielić na dwie grupy: jednostronne i dwustronne. Kaseton reklamowy dwustronny może zostać umieszczony prostopadle do elewacji naszego budynku. W praktyce oznacza to, że ekspozycja przyciąga wzrok przechodniów niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują. Widoczny jest nawet z nieco większej odległości, co z pewnością jest godne uwagi. Kasetony 3D umieszczane są często bezpośrednio nad wejściem punktu sprzedaży.

Warto również wspomnieć o tym, że w zależności od tego, z czego i jak wykonane są lica, wówczas kasetony możemy podzielić na te płaskie i przestrzenne. W tym pierwszym przypadku lico wykonane jest z reguły ze szkła akrylowego, natomiast te drugie stworzone są z dibondu, płyty poliestrowej lub z płyty pleksiglasowej. W przypadku nieco większych powierzchni powszechnie stosowane jest lico elastyczne. Membrana wykonana jest wówczas z nylonu, ewentualnie z poliestrowej tkaniny.

Do czego wykorzystywane są kasetony reklamowe?

Warto również posiąść informacje na temat tego, jak wykorzystywany jest kaseton. Przede wszystkim wykonywany jest on jedynie z wysokiej jakości materiałów, które odporne są na zmienne temperatury czy też na opady atmosferyczne. Zapewne dlatego kasetony cieszą się tak dużym uznaniem wśród klientów. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy, możemy liczyć na estetyczny i w pełni satysfakcjonujący wygląd. Kasetony jednostronne montowane są bezpośrednio na ścianie budynku, natomiast te dwustronne przytwierdza się prostopadle do ściany. Dzieje się tak, bowiem mają nadruk z obu stron, w konsekwencji możemy uzyskać przestrzenny charakter. Kaseton może być wykorzystany na fasadzie budynku, a także wewnątrz dużych obiektów.

Jak dokonać wyboru kasetonu reklamowego?

Dla wielu zastanawiająca może okazać się kwestia tego, w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru kasetonu reklamowego. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką funkcję będzie on pełnił. Przykładowo dla niektórych jest to jedynie informacja ukazująca lokalizację punktu, jednak inni będą chcieli jednocześnie zachęcić do zakupu swoich artykułów. Kiedy już uda nam się ustalić priorytety, musimy podjąć ostateczną decyzję co do wielkości i ilości treści, która znajdzie się bezpośrednio na kasetonie. Nasz wybór może różnić się w zależności od tego czy nad punktem chcemy wyeksponować jedynie logo, czy jednak skusimy się na podświetlany kaseton. Tego typu kwestie muszą być odpowiednio przemyślane, bowiem kaseton to inwestycja długoterminowa- nie wymienia się go raz w miesiącu ze względu na ponoszone koszty.

Poprzedni artykułCo powinien zawierać projekt technologiczny dla gastronomii?
Następny artykułJak długo trwa serwis kasy fiskalnej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj