Kiedy konieczna jest pomoc kancelarii odszkodowawczej?

Kancelarie odszkodowawcze zajmują się dochodzeniem roszczeń za zgodą osób poszkodowanych i w ich imieniu. Osoby te utraciły prawo do należnego im odszkodowania lub jego wysokość została znacznie zaniżona przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym została wykupiona polisa. Kancelarie odszkodowawcze ustalają, kto jest jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania, a także formułuje i zgłasza roszczenia i prowadzi rozmowy negocjacyjne z ubezpieczycielem. Ostateczny cel działania takich kancelarii to uzyskanie ostatecznego rozwiązania na korzyść osoby poszkodowanej.

Działanie kancelarii odszkodowawczej

Kancelarie odszkodowawcze pomagają w uzyskaniu odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym osoba poszkodowana ma wykupioną polisę, a także z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w którym osoba ta jest płatnikiem, czy od placówki szpitalnej, w której popełniono błąd medyczny. Osoby poszkodowane często nie są świadome tego, że odszkodowanie za określoną szkodę im się należą i z tego powodu nie dochodzą żadnych roszczeń lub zgadzają się na zaniżoną wysokość odszkodowania przez ubezpieczyciela. Firmy odszkodowawcze podejmują się analizy sprawy, szacują wysokość roszczeń i wskazują podmiot, odpowiedzialny za wypłatę należnych roszczeń. Korzystając z ich usług, otrzymujemy zatem fachową pomoc prawną w sprawach, których rozwiązanie wymaga poświęcenia czasu, energii, a także dużej wiedzy.

Dochodzenie odszkodowania przez kancelarie odszkodowawcze

Kancelarie odszkodowawcze zazwyczaj działają w imieniu osób poszkodowanych, które poniosły szkodę w różnych okolicznościach, takich jak wypadek komunikacyjny, wypadek za granicą, wypadek w szkole lub w pracy, szkoda wskutek błędu medycznego i wiele innych. Mogą również występować w imieniu rodzin osób zmarłych w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, będącego przedmiotem roszczeń, a także w imieniu osób poszkodowanych, którym wypłacono zaniżoną wartość odszkodowania. Bardzo często rodzina lub krewni osoby zmarłej tragicznie z powodu wypadku zlecają prowadzenie sprawy roszczeniowej wykwalifikowanym pracownikom kancelarii odszkodowawczej. Takie rozwiązanie oszczędza im dodatkowego bólu i cierpienia i gwarantuje, że postępowanie roszczeniowe zostanie poprowadzone profesjonalnie i bez zbędnych emocji.

Pogłębiona analiza sprawy, jaką zapewniają firmy odszkodowawcze, niewątpliwie pomaga w dochodzeniu roszczeń za poniesioną szkodę. Zatrudniają one bardzo rozbudowany zespół specjalistów, dzięki czemu mogą podjąć się każdej sprawy i reprezentować poszkodowanego na wszystkich etapach postępowania.

Zalety korzystania ze wsparcia kancelarii odszkodowawczej

Kancelarie odszkodowawcze niosą nieocenioną pomoc osobom poszkodowanym, zwłaszcza wtedy, gdy nie są oni pewni swojej sytuacji i zupełnie nieświadomi swoich praw. Zazwyczaj poszkodowani nie mają pojęcia, jaka wysokość odszkodowania im się należy i jakie narzędzia prawne im przysługują. Towarzystwa ubezpieczeniowe, niestety, nie ułatwiają trudności w zrozumieniu zawiłych zapisów umowy polisy i taka nieświadomość ich klientów jest im na rękę, ponieważ daje możliwość zaniżania wysokości odszkodowania. Skierowanie sprawy do sądu wiąże się z dużymi wydatkami i nie daje wcale gwarancji wygranej, jeśli osoba poszkodowana występuje z roszczeniem samodzielnie. Samotna walka z dużymi firmami ubezpieczeniowymi jest zazwyczaj spisana na porażkę. Nieznajomość prawa, liczne kruczki prawne którymi operują adwokaci reprezentujący ubezpieczalnie – to wszystko sprawia, że walcząc w pojedynkę, tylko się pogrążamy. Specjaliści, pracujący w kancelariach odszkodowawczych, na co dzień zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań, a co za tym idzie – mają ogromną wiedzę na temat roszczeń odszkodowawczych, współpracują z wieloma specjalistami z dziedziny prawa. Jeśli zdecydujemy się na współpracę z nimi, w naszym imieniu wystąpią z odwołaniem od decyzji ubezpieczyciela, dopełnią wszelkich formalności, a jeśli będzie to konieczne – będą nas reprezentować przed sądem.

Poprzedni artykułCyfryzacja firmy, czyli na czym polega, co to jest transformacja cyfrowa?
Następny artykułPompy ELRO – zakup, montaż i serwis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj