Kiedy warto zamówić kuriera do domu?

Korzystając z usług kurierskich dysponujemy dziś wieloma możliwościami. Przesyłki możemy nadawać między innymi w punktach nadawczych, ale także zamawiać kuriera do domu lub pracy. Kiedy warto zamówić odbiór przesyłki z domu?

Stałe przebywanie w domu

Grafik pracowników firm kurierskich nie jest z gumy, dlatego zamawiając standardową usługę nie wiemy, o której godzinie możemy spodziewać się kuriera. Jeśli jednak nadawca przebywa stale w swoim domu, problem nie istnieje. Zamówienie kuriera do domu jest więc dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia osób prowadzących z domu własne biznesy, pracujących w ramach home office, przebywających na urlopach, urlopach wychowawczych lub macierzyńskich przy zwolnieniach lekarskich. Kuriera do domu chętnie zamawiają także emeryci. Oczekiwanie na kuriera nie oznacza oczywiście, że nie możemy opuścić mieszkania. Pracownicy firm kurierskich często uprzedzają swoją wizytę telefonem lub wykonują to, gdy nie zastaną nikogo pod wskazanym adresem. Można wcześniej ustalić godzinę odbioru przesyłki.

Brak czasu na odwiedziny punktu nadawczego

Z drugiej strony zamawianie kuriera do domu bywa optymalnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, dla których nawet odwiedzenie najbliższego punktu nadawczego, placówki pocztowej czy paczkomatu stanowi poważne wyzwanie. Do tej grupy zaliczają się między innymi rodzice małych dzieci, w pierwszej części dnia pochłonięci pracą, a w drugiej obowiązkami domowymi. Z myślą o ich potrzebach firmy kurierskie stworzyły możliwość zamówienia kuriera na konkretną godzinę. Wówczas nadanie przesyłki kurierowi z własnego domu przestaje być trudnym wyzwaniem.

To się opłaca

Według standardowych cenników firm kurierskich zamawianie kuriera do domu jest zazwyczaj droższe niż dostarczenie przesyłki do punktu nadawczego, na pocztę czy do paczkomatu. Na szczęście nie zawsze jesteśmy skazani na wyższe ceny. Wystarczy skorzystać z usług brokera kurierskiego dostępnego między innymi pod adresem https://www.sendit.pl/. Osoby korzystające z tej platformy regularnie mogą liczyć na pokaźne zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Jednocześnie nie muszą wiązać się umową z jednym przewoźnikiem, uzyskując tym samym dostęp do wiodących firm kurierskich działających na polskim rynku.

Poprzedni artykułNa jak długo zawierana jest umowa OC i kiedy masz obowiązek ją zawrzeć?
Następny artykułNowoczesne magazyny na wynajem w Krakowie i okolicy – przegląd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj