Kwatery pracownicze a noclegi dla turystów – jakie są różnice?

Obecnie na rynku funkcjonuje nieskończona liczba obiektów, które świadczą usługi w zakresie oferowania noclegów. Typy obiektów mogą różnić się między sobą, a wpływ na to ma wiele czynników, m.in. rodzaj przeznaczenia zakwaterowania. W związku z tym wyróżnia się noclegi dla turystów oraz noclegi pracownicze.

Noclegi pracownicze – hotele i hostele

1. Hotele

To obiekty oferujące noclegi w pokojach z łazienką. Zdarza się, że pracodawcy wynajmują pokoje hotelowe swoim pracownikom, ale najczęściej ma to miejsce, kiedy noclegi pracownicze rezerwowane są jednorazowo, na kilka dni. Hotele to obiekty, które oferują noclegi w dość wysokich kosztach, przede wszystkim ze względu na wysoki standard usług. W pokojach są łazienki, telewizor, telefon itp.

2. Hostele

Hostele są zwykle tańsze od hoteli. Powodem jest fakt, że nie zawsze pokoje w hostelu mają prywatną łazienkę, a niektóre oferują nawet tańsze stawki, jeśli pokój jest dzielony z drugą osobą. Różnice między hotelem a hostelem są niewielkie, chociaż hotele mają zwykle bogatsze wyposażenie.

Noclegi dla turystów

1. Kempingi

Kemping słyną z tego, że mają wspólne obszary, takie jak łazienka, kuchnia, place zabaw,miejsce na ognisko itp. W związku z tym są dość tanią formą noclegu dla turystów i jeśli ktoś preferuje tego typu warunki, to z pewnością będzie zadowolony z noclegu w takim miejscu.

2. Ośrodki wczasowe

Ośrodki wczasowe są obszarami zaprojektowanymi tak, aby turyści mogli spędzić swój pobyt bez konieczności wychodzenia z obiektu. W ośrodkach wczasowych często znajdują się: restauracje, bary, baseny, place zabaw, animatorzy dla dzieci i dorosłych, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, spa itp.

3. Schroniska

Są jedną z tańszych opcji jeśli chodzi o noclegi dla turystów. Warunki pobytowe, zwłaszcza jeśli chodzi o wyposażenie pokoi, nie są zbyt wygórowane, stąd dość nicki koszt noclegu. Ze schronisk korzystają zwykle większe grupy, np. wycieczki szkolne. Niemniej jednak można tam spotkać także pracowników, którzy zostali skierowani w to miejsce przez swoich pracodawców w celach biznesowych.

Podsumowując, noclegi pracownicze są rezerwowane w obiektach noclegowych dla pracowników oraz w hotelach lub hostelach. W takich miejscach można zająć się sprawami stricte biznesowymi, np. ze względu na sprzyjające warunki. Na przykład w hotelach bardzo często znajdują się oddzielne sale konferencyjne, gdzie można przeprowadzić konferencje, szkolenia czy też warsztaty. Z kolei noclegi dla turystów wyróżniają się tym, że takie miejsca są przystosowane dla osób, które pragną odpoczynku i relaksu.

Poprzedni artykułObsługa prawna firmy – w jakich sprawach może pomóc?
Następny artykułPerformance marketing- dlaczego jest tak ważny w e-commerce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj