Leasing czy kredyt? Co wybrać? Podpowiadamy!

Czym różni się leasing od kredytu? Która z tych opcji będzie dla Ciebie lepsza? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć właśnie w tym artykule! Jeżeli rozważasz leasing konsumencki samochodu – koniecznie przeczytaj ten tekst!

Niekiedy spotykamy się z opinią, że leasing jest znacznie droższy od kredytu. Tak naprawdę w praktyce wcale to tak nie wygląda! Najczęściej to właśnie leasing jest opcją tańszą i korzystniejszą dla konkretnej osoby. To oznacza, że jeżeli chcesz zaoszczędzić i zyskać – zdecydowanie powinieneś postawić właśnie na tę formę finansowania! Ostateczna kwota jest oczywiście bezpośrednio zależna między innymi od wartości samochodu. Jeżeli chcesz poznać dokładną wycenę powinieneś skontaktować się z doradcą z firmy CLS. A wcześniej możesz wykorzystać wygodny kalkulator leasingowy – https://cls.pl/kalkulator/, który znajduje się na ich stronie internetowej.

Leasing samochodów czy kredyt? Wybierz najlepszą opcję dla siebie

Ustaliliśmy już, że leasing jest tańszy. A co łatwiej jest dostać? Leasing czy kredyt? To pytanie również sprowadza się do bardzo prostej odpowiedzi. Otóż większość osób zdecydowanie łatwiej otrzymuje leasing! Sama procedura często wiąże się również z mniejszą liczbą formalności i przebiega znacznie szybciej. Warto jednak pamiętać o tym, że czas trwania jest kwestią bardzo indywidualną. Często zależy nie tylko od leasingodawcy, ale również od leasingobiorcy.

Wpływ leasingu na majątek firmy

Dlaczego leasing jest takie chętnie wybieraną formą finansowania przez przedsiębiorstwa? Dzieje się tak, ponieważ ta metoda nie obciąża w żaden sposób firmy! Nie obniża jej zdolności kredytowej. Dzięki temu rozwiązaniu wielu właścicieli firm może się bardzo szybko rozwinąć. Nie mrożą oni swojej gotówki, ani zdolności kredytowej! Mogą zainwestować w inne gałęzie, dzięki czemu ich przedsiębiorstwo w krótkim czasie może się znacznie rozwinąć, a nawet podwoić swoje zyski!

Co powinieneś wybrać – leasing czy też kredyt? Tak jak zapewne zauważyłeś jest to bardzo indywidualna kwestia. Najlepszą decyzją w tej kwestii będzie skontaktowanie się z profesjonalnym doradcą z firmy CLS, który przygotuje dla Ciebie ofertę. Dzięki temu będziesz mógł zweryfikować swoje możliwości, a następnie podjąć odpowiednią decyzję!

Poprzedni artykułCzeka Cię podział majątku? Dobry adwokat to podstawa
Następny artykułWszystko, co powinieneś wiedzieć o karcie kredytowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj