Masz firmę transportową? Wypróbuj faktoring!

Branża transportowa boryka się z wieloma problemami, a jednym z nich jest większe ryzyko niewypłacalności na skutek tworzenia się zatorów płatniczych. Gdy chcesz uniknąć takiego niebezpieczeństwa, poznaj usługę faktoringu, z którą prowadzenie działalności może być jeszcze łatwiejsze. Czym jest faktoring i dlaczego warto go wybrać dla firmy transportowej?

Faktoring dla transportu – na czym polega?

Usługa finansowania faktur, czyli faktoring polega na otrzymywaniu zapłaty za wystawione faktury przez zewnętrzną firmę, zanim zapłaci za nie kontrahent. Firma świadcząca usługi faktoringu jest określana mianem faktora, a jej klient to faktorant.

Obecnie faktoring jest często wybierany przez wiele firm w różnych branżach. Również popularny jest faktoring dla transportu, który skierowany jest do firm zajmujących się transportem i spedycją zarówno krajowo, jak i międzynarodowo.

W ramach faktoringu firma transportowa może wtedy dostać wypłatę za fakturę praktycznie w ciągu 24 godzin, więc może ona od razu przeznaczyć otrzymane środki na różne cele, na przykład na zakup paliwa, opłacenie pensji kierowców czy też naprawy pojazdów.

Rodzaje faktoringu dla transportu

Firmy faktoringowe oferują taką usługę dla branży transportowej w wielu wariantach, co powoduje, że można dobrać rodzaj faktoringu do własnych potrzeb.

Najczęściej wybierany jest niedrogi faktoring niepełny, który pozwala na uzyskanie szybkiej wypłaty środków. Gdy natomiast firma chce dodatkowo ubezpieczyć się przed ryzykiem niewypłacalności kontrahenta, może wybrać faktoring pełny, czyli bez regresu.

Dostępny jest ponadto cichy faktoring dla firm transportowych, który odbywa się bez przeprowadzania cesji wierzytelności na faktora. Poprawia on wtedy wizerunek firmy transportowej i pozwala na uzyskanie finansowania nawet przy braku zgody kontrahenta na faktoring.

Dlaczego warto wybrać faktoring dla firmy transportowej?

Usługa faktoringu dla firm transportowych taka jak efaktor.com.pl/branze/firmy-transportowe/ niesie za sobą mnóstwo korzyści. Co daje faktoring dla firm transportowych?

1. Szybki dostęp do środków – dzięki faktoringowi można otrzymać je nawet w ciągu 24 godzin od momentu, w którym wystawiono fakturę.
2. Ubezpieczenie należności – gdy zostanie wybrany faktoring pełny, można skorzystać wtedy z ubezpieczenia należności, dlatego odpowiedzialność za niewypłacalność kontrahenta bierze na siebie faktor.
3. Faktoring krajowy i międzynarodowy – usługa jest dostępna zarówno dla firm prowadzących usługi krajowe, jak i tych, którzy zawierają umowy z firmami zagranicznymi.
4. Redukcja ryzyka niewypłacalności – korzystanie z faktoringu pozwala na obniżenie niebezpieczeństwa związanego z niewypłacalnością firmy w branży transportowej, a tym samym daje szansę na efektywniejszy i bezpieczniejszy rozwój.

Poprzedni artykułBiuro rachunkowe – co oferuje i jak zawrzeć z nim umowę?
Następny artykułIndywidualny sklep internetowy – jak rozwinąć swój e-biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj