Metalowe szafy aktowe – zabezpiecz dokumentację w swojej firmie!

Dokumenty firmowe powinny być odpowiednio zabezpieczone. W tym celu świetnie sprawdzą się metalowe szafy aktowe!

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do tego, aby przechowywać ważną dokumentację przez wskazany okres – nawet kilkudziesięciu lat. Faktury VAT, kartoteki pacjentów, akta pracownicze, a także innego rodzaju dokumenty powinny być zatem umieszczone w odpowiednim szafach. W tej roli doskonale sprawdzą się szafy aktowe, które obecnie można kupić w wielu wariantach do wyboru.

Jakie szafy aktowe sprawdzą się najlepiej wtedy, gdy chcemy odpowiednio zabezpieczyć dokumentację firmową?

Szafy aktowe – co wybrać?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć dwa główne typy szaf aktowych pod względem typu materiału, z którego są one wykonane. Są to:

  • szafy aktowe metalowe wykonane z blachy metalowej
  • szafy aktowe z materiałów drewnopochodnych – płyt laminowanych i innych

Jeśli liczy się skuteczna ochrona dla ważnych dokumentów, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą szafy aktowe wykonane z metalu. To nie tylko gwarancja skutecznego zabezpieczenia dla dokumentacji, ale także wygodne korzystanie z niej wtedy, gdy jest to konieczne!

Jakie są główne zalety mebli metalowych do przechowywania dokumentacji? Jak wybrać najlepsze umeblowanie tego typu? Gdzie można je zamówić?

Najważniejsze zalety metalowych szaf aktowych

Metalowe szafy aktowe to specjalne meble do przechowywania dokumentacji, które posiadają wysuwane szuflady. Szuflady te przystosowane są do umieszczenia w nich tak zwanych teczek zawieszkowych czy teczek zawieszanych, które wyposażone są w zawieszki umieszczone na bokach.

Teczki zawieszkowe najczęściej stosowane są w przypadku dokumentów wymagających odpowiedniej kategoryzacji, a także wymagających szybkiego wyszukania, na przykład do dokumentacji pracowniczej, dokumentów pacjentów w placówkach medycznych.

Szafy aktowe do teczek zawieszkowych pozwalają wtedy na podwieszenie teczek w odpowiedniej kolejności, a wtedy, gdy będą one potrzebne, pracownik łatwo je wyszukać i wyciągnąć z szuflady.

Metalowe szafy aktowe ze względu na zastosowane do ich produkcji materiały są solidne, wytrzymałe i trwałe, ale również są bardzo łatwe w obsłudze. Specjalne prowadnice stosowane w szufladach umożliwiają ich gładkie wysuwanie się i zasuwanie bez potrzeby użycia znacznej siły.

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różne typy metalowych szaf aktywnych – kartotekowych. Umeblowanie tego typu dobiera się pod względem formatu dokumentów, jakie mają być w nim przechowywane. Do wyboru są:

  • szafy kartotekowe na format A3
  • szafy kartotekowe na format A4
  • szafy kartotekowe na format A5
  • szafy kartotekowe na format A6
  • szafy kartotekowe na format B5

Dobranie odpowiedniego typu szafy aktowej pozwala wówczas na łatwe przechowywanie dokumentacji w określonych formatach.

Metalowe szafy aktowe – maksymalna ochrona dla ważnych dokumentów

Szafki aktowe wykonane z metalu pozwalają na skuteczną ochronę znajdujących się wewnątrz dokumentów, dlatego też można przechowywać je bez uszkodzeń przez lata – zgodnie z wymogami przepisów prawa.

Standardowe metalowe szafy aktowe zapewniają skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed wilgocią. Szafki tego typu mogą być także zamykane na kluczyki, dzięki czemu chronią zawartość przed dostępem przez niepowołane osoby.

W sprzedaży można znaleźć również szafy aktowe o podwyższonej odporności ogniowej. Konstrukcja tego typu umeblowania powoduje, że zapewnia ono skuteczną ochronę przed pożarami – dzięki temu znajdujące się w środku dokumenty można zabezpieczyć przed ogniem na określony czas, zgodnie z normą mebla.

Szukasz wysokiej jakości metalowych szaf aktowych? Sprawdź już teraz ofertę firmy Poliński Meble, która posiada w swojej ofercie szeroką gamę mebli metalowych przeznaczonych na wiele stanowisk pracy.

Dokładna oferta firmy Poliński Meble zaprezentowana jest na stronie internetowej: https://polinskimeble.pl/3-szafy-kartotekowe. Sprawdź już teraz dostępne modele szaf aktowych Poliński Meble i wybierz najlepsze meble do swojej firmy!

Poprzedni artykułKredyty samochodowe – co warto o nich wiedzieć?
Następny artykułJak wygląd produktów wpływa na zainteresowanie klientów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj