Na czym polega fenomen warsztatów na szkoleniu?

Obecnie na rynku pracy występuje ogromna konkurencja, dlatego pracodawcy i pracownicy poświęcają wiele uwagi na to, aby zadbać o swoje kompetencje oraz je rozwijać. Z tego powodu organizowane są liczne szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji pracownika. W ostatnim czasie szczególnie popularne stało się organizowanie różnego rodzaju warsztatów podczas szkoleń.

Warsztaty stanowią urozmaicenie twardych szkoleń, na których pracownik nastawiony jest na rozwój konkretnych kompetencji i umiejętności w kontekście swojej pracy i stanowiska. Biorąc udział w szkoleniu, często od pracownika wymagane jest posiadanie pewnej wstępnej wiedzy i umiejętności. Warsztaty natomiast umożliwiają pracownikowi rozwój umiejętności miękkich takich jak lepsza organizacja czasu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, czy praca w zespole. Zajęcia tego typu mogą być także sposobem na rozrywkę i rozwój kreatywności. Przykładem są warsztaty ze składania origami, gdzie zapoznajemy się z kulturą dalekiego wschodu, a także poprzez pracę manualną, w przyjemny sposób rozwijamy myślenie analityczne. Warsztaty decoupage, gliniarskie, mydlarskie, czy np. pszczelarskie mogą sprawić, że znajdziemy nowe zainteresowania i rozpoczniemy nowe hobby. Dzięki takiej aktywności, pracownik ma możliwość rozwoju osobistego w bezstresowej atmosferze i zdobycia umiejętności, które okażą się przydatne w każdej dziedzinie życia.

Warsztaty podczas twardych szkoleń stanowią odskocznię i mogą być sposobem na odpoczynek. Szkolenia dotyczą wiedzy specjalistycznej, zawodowej lub branżowej i zdobywania konkretnych umiejętności potrzebnych w pracy.Często związane są ze zdobyciem jakiegoś certyfikatu, czy uprawnień przez pracownika, dlatego mogą być dla niego stresujące. Podczas szkoleń pracownik musi przyswoić bardzo dużo informacji, bardzo często pojawiającym się czynnikiem jest także stres związany z chęcią spełnienia przez pracownika oczekiwań zarówno swoich jak i pracodawcy. Urządzenie przerwy w trakcie szkolenia często okazuje się nie wystarczające, ponieważ uczestnik wciąż pozostaje myślami w temacie i atmosferze szkolenia. Dlatego zorganizowanie warsztatów umożliwia pracownikowi skupienie się na innym temacie i odpoczynek umysłowy i fizyczny, co przekłada się na lepsze i bardziej efektywne przyswojenie wiedzy i umiejętności nauczanych na szkoleniu. Warsztaty stanowią odskocznię, dzięki której pracownik nie tylko odpoczywa, ale także zdobywa praktyczne i przydatne umiejętności.

Udział w szkoleniach jest ważnym elementem kariery, rozwija to kompetencje pracownika, co przekłada się na możliwość awansu.Skupiają się one jednak głównie na rozwoju kompetencji zawodowych, przez co mogą być stresujące.Warsztaty umożliwiają nie tylko odpoczynek, ale także zdobycie wielu ciekawych umiejętności. Mogą być one sposobem na odkrycie swojej pasji lub nowego hobby.Szkolenia, które urozmaicono o warsztaty są znacznie bardziej skuteczne, a ich efekty są satysfakcjonujące zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.

Poprzedni artykułSamodzielna wymiana butli w wózku widłowym
Następny artykułJak zepsuć dobry tekst, czyli najczęstsze błędy copywriterów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj