Nowe, wygodne sposoby płatności – sprawdź, czy z nich korzystasz

Płatności internetowe na dobre wpisały się w branżę handlową. W sieci robimy coraz więcej zakupów, dlatego też zależy nam na tym, żeby cała transakcja przebiegała szybko i bezpiecznie. Wiedzą o tym także sprzedawcy. Stąd też w większości sklepów internetowych znajdziemy kilka różnych form płatności.

Szybki przelew

Bez wątpienia jedną z wygodniejszych metod płatności online są szybkie przelewy. Cieszą się one ogromną popularnością wśród użytkowników sieci. Korzystanie z nich sprawia, że nasze pieniądze szybko trafiają na konto sprzedawcy, a to z kolei pozwala na przesłanie towaru i pomyślne zakończenie całej transakcji. Dodatkowo szybki przelew zapewnia nam całkowite bezpieczeństwo. Nie musimy nawet wpisywać danych odbiorcy. Zostaną one uzupełnione automatyczne, minimalizuje to więc ryzyko popełnia błędu i wysłania pieniędzy na niewłaściwe konto.

Przy pomocy telefonu

SMS-y są wykorzystywane przy mikropłatnościach. Świetnie sprawdzają się, kiedy zależy nam na wykupie dostępu na przykład do pełnej wersji artykułu prasowego. Wystarczy, że wyślemy wiadomość pod specjalny numer, a w odpowiedzi otrzymamy kod dostępu do kupowanej usługi.

Płatność linkiem

Pay-by-link to jedna z nowocześniejszych form płatności. Jest ona obsługiwana między innymi przez system Przelewy24.pl. Możliwości wykorzystania tej metody są dwie. Sprzedawca może przekazać do kupującego e-maila razem ze specjalnym linkiem lub po prostu przekierować go na stronę banku bezpośrednio z e-sklepu. Podobnie jak w przypadku szybkich przelewów, tu także nie musimy wpisywać żadnych danych odbiorcy, wszystko będzie już gotowe, a po naszej stronie będzie leżało jedynie zatwierdzenie przelewu.

Blik

Ta metoda dokonywania płatności jest coraz chętniej wybierana. Podczas zakupów nie musimy nawet logować się na stronę banku. Wystarczy, że w aplikacji bankowej wygenerujemy specjalny kod i wpiszemy go w e-sklepie. Transakcję zatwierdzamy w telefonie. Płatność po kilku chwilach pojawi się na koncie sprzedawcy.

Nowoczesne metody płatności sprawiają, ze zakupy w sieci stają się przyjemniejsze i chętniej z nich korzystamy. Wszystkie formy są dodatkowo bezpieczne, dlatego nie musimy martwić się utratą środków.

Poprzedni artykułJakie korzyści niesie za sobą ubezpieczenie należności handlowych
Następny artykułW jaki sposób działają i do czego przydają się suszarnie kontenerowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj