Oferta nowoczesnych firm pożyczkowych

Polski sektor takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe oraz inne warianty pożyczek pozabankowych co najmniej od dekady znajduje się w stadium naprawdę dynamicznej hossy. Potwierdzają to wszelkiego rodzaju dostępne dane statystyczne, które w sposób jednoznaczny wskazują, że rodzimy sektor pożyczek pozabankowych z każdym kolejnym rokiem zwiększa zarówno swoje zyski i obroty a także sukcesywnie przyciąga coraz większą liczbę klientów.

Już teraz coraz częściej można spotkać się z opiniami, że w bardzo niedalekiej przyszłości sektor takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe oraz inne pożyczki pozabankowe będzie stanowić właściwie równorzędną konkurencję dla sektora bankowego. Nawet obecnie eksperci często podkreślają fakt, że w wielu przypadkach to właśnie firmy pożyczkowe, a nie banki są w stanie prezentować swoim klientom naprawdę atrakcyjną ofertę, na przykład w zakresie różnego rodzaju rozwiązań promocyjnych(jak coraz bardziej popularne pożyczki z RRSO wynoszącym 0%) czy też rozbudowane i pełne korzyści programy lojalnościowe dla stałych klientów.

Oczywiście, jak na razie bazowe warunki kredytów w bankach nadal pozostają nieznacznie bardziej atrakcyjne, niż ma to miejsce w przypadku bazowej oferty firm pożyczkowych. Coraz bardziej wyraźna staje się jednak tendencja niwelacyjna w tym zakresie: to fakt, że różnice w kosztach kredytów w bankach oraz kosztach pożyczek pozabankowych istnieją, ale w sposób wyraźny owe różnice z każdym kolejnym rokiem staja się coraz mniejsze. Czy można z tego faktu wysnuwać wniosek, że różnice te znikną całkowicie na przykład w przeciągu dwóch, trzech lub pięciu lat? Z pewnością, tego rodzaju prognozy byłyby czymś nieuprawnionym. Nie oznacza to jednak, że oferta firm pożyczkowych nie będzie stawać się coraz bardziej konkurencyjna w stosunku do oferty instytucji bankowych, co zresztą już jest faktem mającym miejsce w obrębie polskiego rynku finansowego.

Główne przyczyny rozwoju współczesnych firm pożyczkowych

Możliwość rozwoju otworzyła się przed sektorem pożyczek pozabankowych po roku 2007, czyli po tym, gdy fundamentami światowej gospodarki zatrząsł potężny kryzys ekonomiczny. Jak doskonale wiadomo, swoistym epicentrum kryzysu był amerykański system bankowy zaś jako jedną z głównych przyczyn wielkiej recesji specjaliści często podawali nieodpowiedzialną politykę kredytową prowadzoną przez banki w Stanach Zjednoczonych, Jednym z najważniejszych rezultatów kryzysu było nałożenie na banki na całym świecie, w tym również w Polsce, odgórnych regulacji mających na celu zrygoryzować prowadzoną przez te instytucje politykę kredytową. Dla tysięcy konsumentów oznaczało to jednak, że nagle znaleźli się poza nawiasem dostępu do ofert kredytowych bankowych: ich zdolność kredytowa, która przed rokiem 2007 była uznawana przez banki za wystarczająco, po wybuchu kryzysu oraz po wprowadzeniu rządowych zaostrzeń, już przestała wystarczać.

Właśnie w ten sposób na rynku szeroko rozumianych usług pożyczkowych pojawiła się ogromna luka, luka do która objęła sobą setki tysięcy konsumentów. To właśnie ten moment miał decydujące znaczenie dla rozwoju nowoczesnego sektora takich rozwiązań, jak pożyczki krótkoterminowe oraz inne warianty pożyczek pozabankowych. Na miejsce starych i nieprzyjaznych klientom firm, pojawiły się nowoczesne podmioty prowadzące elastyczną, atrakcyjną oraz nakierowaną na potrzeby konsumentów politykę pożyczkową.

W polskich realiach mieliśmy również do czynienia z kilkoma niezwykle istotnymi wydarzeniami o znaczeniu prawnym, które znacząco poprawiły sytuację jeżeli chodzi o metody weryfikacji rzetelności firm pożyczkowych. Mowa tutaj przede wszystkim o takich wydarzeniach, jak uchwalenie Ustawy o Kredycie Konsumenckim oraz powołaniu do istnienia Rejestru Instytucji Pożyczkowych, działającego pod kuratelą Komisji Nadzoru Finansowego.

Oferta nowoczesnych firm pożyczkowych

Dzisiejszy, nowoczesny sektor pożyczkowy to już nie tylko takie rozwiązania, jak pożyczki krótkoterminowe, czyli popularne chwilówki. Klienci obecnych firm pożyczkowych mają możliwość korzystania również z całej szerokiej gamy innych opcji, by wymienić tutaj chociażby pożyczki ratalne, pożyczki online czy też coraz bardziej popularne linie pożyczkowe – wszystkie te produkty finansowe możesz porównać na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/ – dzięki temu można łatwo wybrać najkorzystniejszą ofertę.

To jednak jeszcze zdecydowanie nie wszystko. Rywalizacja w obrębie sektora pożyczkowego ma charakter tak intensywny, że podmioty z tej branży sukcesywnie wprowadzają do swoich ofert coraz to nowe rozwiązania, mające zainteresować klientów. Można tutaj wymieniać chociażby takie opcje, jak refinansowanie pożyczki lub przedłużenie czasu jej trwania, możliwość wypłaty kwoty pożyczki poprzez czek GIRO czy też właściwie niemal już obecnie standardowa możliwość korzystania z takich aplikacji, jak Instantor czy Kontomatik, które czynią proces realizacji wniosku pożyczkowego jeszcze szybszym. Do tego zaś dochodzą liczne promocje, jak pierwsza pożyczka w danej firmie przy RRSO wynoszącym 0% czy też rozbudowane programy lojalnościowe dla stałych klientów, którzy terminowo spłacają swoje zobowiązania.

Poprzedni artykułJak dbać o filtry do sprężarek?
Następny artykułOgólnopolski Program Certyfikacji Firm „Pantera Biznesu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj