Pracuj sprawnie i bezstresowo – najlepsze gadżety do biura

Często jest tak, że mamy więcej obowiązków niż czasu na ich wykonanie. Nie oznacza to jednak, że mamy się poddać. Warto rozejrzeć się za gadżetami do biura, które nawet w najgorszych momentach pozwolą nam chwilę odetchnąć i poradzić sobie z natłokiem zadań.

Kawa – najlepsze paliwo

Niemal każdy, kto przychodzi pracy, zaczyna dzień od kubka kawy. Wiele osób pije ją nałogowo, co chwilę chodząc do ekspresu po dolewkę. Zdarza się jednak tak, że nalejemy sobie świeżo zaparzony napój, weźmiemy łyk, zabieramy się do pracy i… zapominamy o naszym paliwie. Zimna kawa nie daje tyle przyjemności.

Jeśli często zdarza nam się taka sytuacja, dobrze jest znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu napój zawsze będzie miał odpowiednią temperaturę. Są dwie opcje. Pierwszą z nich jest specjalna podkładka podgrzewająca nasz kubek. Najczęściej jest to gadżet zasilany przez gniazdo USB. Drugim wyjściem jest samogrzejący kubek, który ładujemy, a on – za pomocą wbudowanych – grzałek dba o ciepłotę naszej kawy.

Daj odpocząć nogom

Kiedy długo pracujemy, nasze ciało zaczyna to odczuwać. Specjaliści mówią, aby co jakiś czas wykonać biurową gimnastykę. Nawet jeśli mamy najlepszy fotel na świecie, co jakiś czas warto wstać, trochę się porozciągać, dać odpocząć oczom. Sprawa jest prosta, kiedy pracujemy w środowisku, gdzie tzw. chill roomy albo fun roomy zapewnia pracodawca. Jednak gdy nie mamy takich udogodnień, sami musimy sobie radzić. Problem polega jednak na tym, że często mamy tyle obowiązków, że nie mamy czasu nawet o tym pomyśleć, a co dopiero wykonać. I tu przychodzą z pomocą różnego rodzaju relaksacyjne gadżety.

Jednym z nich, który docenią wszyscy spędzający długie godziny za biurkiem, jest hamak na nogi. To fantastyczne rozwiązanie, które pozwoli nam odpocząć i pracować jednocześnie. Zawieszamy go pod blatem i kiedy czujemy, że nogi stają się ciężkie lub obolałe, możemy je rozprostować. Poprawia to krążenie oraz daje odprężenie. Świetne zastępstwo dla podnóżka, który zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca.

Planuj, a ze wszystkim zdążysz

Relaks relaksem, kawa kawą, ale pracę też trzeba wykonać. Mają wiele obowiązków na głowie, warto ją sobie nie tylko usystematyzować, ale też zaplanować. Pomocne tutaj mogą być różnego rodzaju organizery. Należą do nich m.in. kalendarze biurkowe.

Zawsze pod ręką i zawsze w zasięgu wzroku. Obecnie na rynku jest bardzo wiele projektów, które pozwolą wybrać ten najlepszy dla siebie. Mając dużo na głowie, dobrze jest się rozejrzeć za takim, który pozwoli na robienie sporych notatek. Dzięki temu wszystko będzie czytelne, a nam nie umknie już żadna ważna sprawa. W przypadku tego rodzaju kalendarzy dobrze też jest sobie wypracować schemat zapisywania. Można do tego użyć różnych kolorów. Najważniejsze zadania pisać na czerwono, dodatkowe na niebiesko, a wszystkie pozostałe rzeczy, które mamy do zrobienia danego dnia – np. wizyta u lekarza – na zielono.

W pracy, oczywiście, musimy czasem odetchnąć, ale dzięki dobrze zaplanowanemu dniu, będziemy mogli wydajnie i skutecznie wykonać wszystkie obowiązki.

Poprzedni artykułOperator wózka widłowego – Co warto wiedzieć o kursie
Następny artykułJak zwiększyć bezpieczeństwo w pracy na magazynie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj