Profesjonalne pranie koszul: dlaczego warto?

Samodzielne pranie dobrych koszul męskich nie zawsze stanowi najszczęśliwsze rozwiązania. Przeważnie jako argument przemawiający przeciwko tej opcji podaje się po prostu niepotrzebną stratę czasu. To prawda, że pranie koszul we własnym zakresie w sytuacji, kiedy mamy tych koszul 10, 15 lub 20 będzie stanowić proces naprawdę czasochłonny. Jednak oszczędność czasu to bynajmniej nie jedyny istotny argument przemawiający za tym, abyśmy zaczęli korzystać z usług jakie świadczy profesjonalna pralnia warszawa.

Pranie koszul samodzielnie czy w pralni?

Była już mowa o tym, że pranie koszul we własnym zakresie najczęściej będzie wymagać naprawdę sporych nakładów czasowych. Pamiętajmy, że posiadane przez nas koszule często różnią się nie tylko kolorystyką, ale również wieloma innymi parametrami. W zależności od marki inaczej należy brać koszulę wykonaną z bawełny egipskiej, inaczej koszulę wykonaną w 100 procentach z bawełny zwykłej a jeszcze inaczej koszulę np. z lnu lub innego materiału.

Producenci zresztą nawet w przypadku koszul z tego samego materiału nierzadko zamieszczają na metkach odmienne instrukcje dotyczące prania. Ignorowanie owych instrukcji czy też przysłowiowe traktowanie ich „po macoszemu” to niestety prosta droga do skrócenia żywotności koszuli. O ile bowiem na przykład koszule przeważnie defasonują się na skutek nieprawidłowego ich przechowywania, o tyle już dekoloryzacja to niemal zawsze rezultat nieprawidłowego prania. Na dodatek warto pamiętać, że w przypadku niektórych koszul producent w sposób kategoryczny dopuszcza jedynie pranie ręczne oraz chemiczne. W tym wypadku często okazuje się, że wypranie przynajmniej połowy posiadanych przez nas koszul to kwestia co najmniej kilku godzin, nie wspominając już o suszeniu.

To jednak jeszcze nie wszystko. Pamiętajmy, że dobra pralnia warszawa to zawsze specjalistyczne miejsce, które dysponuje odpowiednimi technologiami, które pozwalają na efektywne oraz bezpieczne pranie koszul oraz innych części odzienia. W przypadku korzystania z domowej pralki niestety nie zawsze jest to możliwe. Często przecież zdarza się, że pranie koszuli w zalecanych przez producenta 30 stopniach sprawia, że po wysuszeniu koszula nie wygląda tak, jak powinna. Co zrobić w takim wypadku? Wyprać jeszcze raz, skorzystać ze specjalistycznych chemicznych środków do usuwania plam, ustawić wyższą temperaturę prania? Żadne z wymienionych rozwiązań nie jest zalecane.

Pranie koszul w pralni to także oszczędność pieniędzy

Bardzo często uważamy, że korzystanie z takich miejsc, jak profesjonalna pralnia warszawa to „niepotrzebny wydatek”. Czy jednak takie rozumowanie aby na pewno jest słuszne? Aby się o tym przekonać, wystarczy policzyć, ile koszul wyrzuciliśmy lub przestaliśmy używać na przykład na skutek dekoloryzacji. Z dużą dozą prawdopodobieństwa okaże się, że w ten sposób straciliśmy nawet kilka tysięcy złotych, oczywiście w zależności od preferowanych przez nas marek. Co więcej, każdy z nas ma przecież swoje ulubione koszule, o które dbamy specjalnie i które najczęściej zakładamy jedynie na określone okazje. Nieprawidłowe pranie koszul może niestety sprawić, że koszula za 900 zł utraci swoje walory estetyczne albo nawet ulegnie skurczeniu.

Już dzięki tym przykładom widać, że pranie koszul w specjalistycznym, przeznaczonym do tego miejscu to także kwestia naszego portfela, a nie jedynie spora oszczędność czasu, jakkolwiek ten drugi czynnik rzecz jasna również ma spore znaczenie.

Dodatkowo, nawet jeżeli dojdzie np. do dekoloryzacji koszuli, możemy domagać się zwrotu pieniędzy, który w przypadku dobrych pralni zawsze zostanie uwzględniony. Oczywiście, tego rodzaju przypadki praktycznie się nie zdarzają(pranie koszul w dobrej pralni to gwarancja bezpieczeństwa), jednak w czystej teorii stanowi to kolejny argument przemawiający za wyższością korzystania z pralni nad praniem samodzielnym. W tej ostatniej sytuacji ewentualne pretensje oraz roszczenia możemy bowiem kierować co najwyżej do samych siebie, co oznacza po prostu stratę pieniędzy a często także zniszczenie ulubionej koszuli.

Poprzedni artykułSzkolenia dla deweloperów – co można zyskać dzięki kursowi deweloperskiemu?
Następny artykuł5 korzyści wynikających z wykorzystania baz mailingowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj