Różne sposoby zabezpieczania ładunku

Każdego dnia firmy transportowe przewożą różnego rodzaju ładunki. Wszystkie powinny dotrzeć na miejsce przeznaczenia w stanie nienaruszonym, za co odpowiada system mocowania i zabezpieczania ładunków. W jaki sposób najlepiej uchronić towar przed zniszczeniami?

Pasy transportowe

To najpopularniejszy środek mocujący, stosowany przez firmy przewozowe na całym świecie. Pasy występują w różnych długościach i mają różną wytrzymałość, dzięki czemu można je dopasować do każdego rodzaju ładunku. Są lekkie, do wielokrotnego użytku, wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych, a ich prawidłowe mocowanie nie nastręcza trudności. Do specjalnych ładunków można zamówić pasy przygotowane według indywidualnego projektu.

Maty antypoślizgowe

Mata antypoślizgowa jest idealnym zabezpieczeniem dla bardzo ciężkich ładunków. Mata zwiększa tarcie pomiędzy pakunkiem a podłożem, co zwiększa stabilność ładunku i uniemożliwia jego przesuwanie się. Maty antypoślizgowe są wsparciem dla pasów transportowych, których w takim układzie może być mniej.

Maty są różnej grubości, kupuje się je w kawałkach o określonej wielkości albo w rolce, co jest wygodnym rozwiązaniem, gdy trzeba przygotować zabezpieczenie o nietypowym kształcie.

Worki sztauerskie

Ciężko ustawić pakunki tak, by pomiędzy nimi nie było żadnej wolnej przestrzeni. Jak zatem ją wypełnić? Doskonale nadają się do tego worki sztauerskie, dostępne między innymi na pro-trans.pl. Worki są w różnych rozmiarach oraz o różnej wytrzymałości, większość modeli nadaje się do wielokrotnego użytku. Plusem worków jest również to, że szybko i łatwo się je mocuje – worek po prostu umieszcza się w wolnym miejscu i wypełnia powietrzem.

Rozporowe drążki transportowe

Używa się ich głównie w chłodniach i zamkniętych naczepach. Mogą być montowane pionowo bądź poziomo. Belki utrzymują na miejscu ładunki o dużych gabarytach, ale gdy dołączy się do zestawu jeszcze specjalne ramki, można je wykorzystać także przy zabezpieczeniu małych paczek.

Siatki transportowe

Idealnym zabezpieczeniem drobnych ładunków jest siatki transportowe. W sprzedaży są siatki w standardowych rozmiarach, ale można zamówić również siatkę na wymiar. Siatka wyposażona jest w napinacze, haczyki i klamerki, z pomocą których siatkę da się odpowiednio napiąć i przymocować do ścianek oraz podłogi.

Odciągi łańcuchowe

Do transportu ciężkich i dużych ładunków jak maszyny czy elementy konstrukcyjne służą odciągi łańcuchowe. Ich udźwig sięga kilkunastu ton. Są zakończone różnego rodzaju hakami i występują w wersji jedno- lub dwuczęściowej.

Poprzedni artykułOdzież robocza dla pracowników sektora budowlanego
Następny artykułZalety związane z gadżetami reklamowymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj