Skuteczna pułapka na muszki owocówki

W sezonie letnim wystarczy na chwilę pozostawić owoc, sok czy dżem w kuchni lub innym miejscu, by szybko pojawiły się wokół niego niewielkie, ale drażniące muszki. Często zwane są octówkami i potrafią bardzo mocno denerwować. W jaki sposób można się ich pozbyć? Czy warto użyć pułapki na muszki owocówki?

Dlaczego owocówki są tak uciążliwe

Po pierwsze te drobne muszki potrafią zniszczyć owoce pracy nad przetworami. Dlatego żadna gospodyni nie lubi ich obecności w swojej kuchni. Po drugie ich pojawienie się jest wręcz natychmiastowe. Wyczuwają bowiem zapach owoców, warzyw i innych wabiących je produktów o wiele szybciej niż człowiek i na większą odległość. Kolejnym argumentem świadczącym za ich uciążliwością jest fakt, że bardzo szybko się rozmnażają. W krótkim czasie mogą więc opanować kuchnie, a nawet całe mieszkanie.

Dlatego ludzie prześcigają się w sposobach walki z owocówkami. Spotkać można różne metody radzenia sobie z nimi. Niektóre opierają się na wykorzystaniu produktów obecnych w każdym domu i odpowiednie ulokowanie ich wewnątrz i na zewnątrz mieszkania. Z czasem trasą jednak swoje właściwości i nie są w stanie pomieścić większej ilości owadów. Dlatego skonstruowano „REDTOP Pułapka Wabiąca Muchy 3L”, która zawiera atraktanty pochodzenia naturalnego. Jakie jest jego zastosowanie?

Jak wygrać walkę z muszkami

Nie zawsze jest możliwość pozbycia się wszystkich owoców, warzyw i innych wabiących muszki produktów ze swojego domu. Szczególnie jest to nieosiągalne w okresie letnim podczas robienia przetworów lub po prostu w sezonie dojrzewania lokalnych owoców. Nawet dokładne umycie wszystkich powierzchni i zakamarków nie gwarantuje pozbycia się szkodników. Dlatego pułapka na muszki owocówki okazuje się w wielu przypadkach jedynym odpowiednim rozwiązaniem.

Jej skuteczność polega na obecności dwóch czynników. Po pierwsze jest to odpowiednio wyprofilowany pojemnik, do którego owocówki i inne owady wlatują bez możliwości ponownego wylotu. Po drugie są one wabione specjalną substancją pochodzenia naturalnego. Wykorzystywany jest do tego silny atraktant, który nie szkodzi ludziom. Nie powoduje również śmierci owadów, lecz jedynie powoduje wlatywanie muszek do pojemnika. Po tym, gdy jest on już pełen szkodników, należy go opróżnić i zaaplikować następny wabik.

Sposób użycia produktów REDTOP

Bardzo istotne jest to, aby przygotować substancję wabiącą w odpowiedni sposób. W tym celu należy zaaplikować jego porcję do pojemnika i zalać litrem wody z kranu. Tak przygotowany produkt „REDTOP Pułapka Wabiąca Muchy 3L” należy odstawić w słoneczne miejsce w odległości nie mniejszej jak 15 metrów od domu. Zapewni to odpowiednią przestrzeń na pozbycie się z domu denerwujących owadów. Ta pułapka na muszki owocówki jest w stanie wyłapać dziesiątki tysięcy drobnych muszek i zapewnić uwolnienie mieszkania czy domu od ich uciążliwego wpływu. Co więcej nie jest szkodliwa dla ludzie i nie powoduje nagromadzenia muszek w miejscach przebywania domowników. Owady po prostu wylatują z pomieszczeń w kierunku wabika.

Poprzedni artykułJakość LPG. Od czego zależy?
Następny artykułPrawo rodzinne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj