W co zainwestować milion złotych w 2020?

Okazuje się, że wygrywasz kilka milionów w kumulacji. Część przeznaczasz na swoje potrzeby, kupno samochodu i spłacenie ewentualnych długów. Planujesz także część zainwestować w coś, co będzie przynosiło stałe zyski, aby do końca życia nie musieć już pracować.

Masz na ten cel dokładnie milion. Podejmujesz decyzję, że będą to nieruchomości. Jaki sposób inwestowania wybierasz – zdają pytania specjaliści z https://haloapartamenty.pl/

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem

Inwestowanie w nieruchomości to jeden z najpopularniejszych sposobów na lokowanie własnego kapitału. Największym powodzeniem cieszą się mieszkania, które następnie są wynajmowane. W porównaniu do lokat bankowych, które do niedawna były najlepszą opcją, inwestowanie w nieruchomości przynosi ponad dwukrotnie większe zyski. Doliczając do tego roczny wzrost wartości nieruchomości na poziomie około sześciu procent, lokowanie własnych pieniędzy w mieszkaniach na wynajem staje się o wiele bardziej opłacalne.

(Apartamenty w sprzedaży Wrocław – https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/)

Przede wszystkim, żeby zacząć zarabiać na wynajmie mieszkania, należy je w ogóle posiadać. Oczywiście, nie byle jakie. Musi być ono w dobrej lokalizacji, mieć łatwy dojazd do centrum, a najlepiej jak się będzie w nim znajdowało. Nie bez znaczenia jest wielkość i wyposażenie nieruchomości. Im wyższy standard, tym wyższą kwotę wynajmu można ustalić. Zapewne inwestowanie w nieruchomości na wynajem będzie się wiązało z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, ale mając później ofertę za dobre pieniądze, szybko się go spłaci.

(https://republikawnetrz.pl/blog/inwestycja-w-apartamenty-wazna-perspektywiczna-lokalizacja/ – czy w inwestycjach liczy się lokalizacja?)

Zaletą kupna mieszkania na wynajem będzie na pewno wysoka rentowność. Kolejnym atutem będzie stały dochód, który nie tylko będzie pokrywać ratę kredytu hipotecznego, ale także część tej kwoty będzie można wziąć do swojego portfela. W większych miastach bez względu na porę roku można liczyć na stały napływ najemców. Popyt na mieszkania stale jest większy niż podaż, więc na inwestowanie w nieruchomości tego typu nigdy nie jest za późno.

Inwestowanie w house flipping

House flipping to pojęcie jeszcze niezbyt dobrze znane w naszym kraju, aczkolwiek wiele osób praktykuje takie inwestowanie w nieruchomości. Polega ono na tym, że inwestor szuka mieszkania, które jest obiecujące. Co to znaczy? Może być ono w tragicznym stanie, do generalnego remontu, ale znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji i przynosić po pracach spore zyski. Dodatkowo inwestując w nieruchomość w opłakanym stanie, nie wydaje się zbyt dużej kwoty na sam jej zakup, co jest kolejnym atutem house flippingu.

Biznes, który polega na kupowaniu okazjonalnych nieruchomości, podnoszeniu ich wartości i następnie sprzedaży z niemałym zyskiem, stał się modny dosyć niedawno. Moda na to przyszła z Zachodu, gdzie w taki sposób lokuje się swoje pieniądze od wielu lat. Zyski ze sprzedaży mieszkania mogą wynosić od 15 do nawet 30 procent zainwestowanych pieniędzy, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Minusem może być na pewno bardzo duża konkurencja. Ludzie, którzy posiadają odpowiedni kapitał, aby nabyć pierwsze mieszkanie, później mają już z górki i mogą liczyć tylko zyski. House flipping to bardzo dochodowy sposób inwestowania w nieruchomości, co kusi coraz większą liczbę osób. Na rynku nie ma jednak zbyt wielu mieszkań, które można kupić, wyremontować i sprzedać. Co ważne – kupić w okazjonalnej cenie. Poza tym takie nieruchomości mogą okazać się prawdziwą skarbonką, w którą utopi się bardzo dużą sumę pieniędzy. Przykładem niech będzie jeden z najpopularniejszych flipperów, w którego wcielił się Tom Hanks w filmie „Skarbonka”.

Poprzedni artykułJak wybrać kuriera dla sklepu internetowego?
Następny artykułJakość LPG. Od czego zależy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj