W jaki sposób działają i do czego przydają się suszarnie kontenerowe?

Zapotrzebowanie na różnego rodzaju urządzenia służące suszeniu surowców ciągle wzrasta. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele typów urządzeń mających takie zastosowanie. Można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się suszarnie kontenerowe, jednak, do czego one tak naprawdę się przydadzą?

W jaki sposób działają suszarnie kontenerowe?

Zewnętrzny system wspomnianego urządzenia bazuje przede wszystkim na istnieniu specjalnego kontenera, czyli pomieszczenia blaszanego. Umożliwia ono jak najbardziej precyzyjne i dokładne poddawanie suszeniu najróżniejszych surowców, takich jak chociażby pellet (wykorzystywany podczas produkcji paliw stałych). Suszarnie kontenerowe zostały zaprojektowane w celu obróbki termicznej konkretnego materiału z pomocą temperatury maksymalnej wynoszącej 80 stopni Celsjusza. Urządzenia zasilane są energią elektryczną o napięciu 400V, posiadają również trzy wentylatory o napięciu 230V i mocy 250W. Zasadniczą istotą działania suszarni kontenerowej są trzy grzałki, z których każda jest w stanie wygenerować moc na poziomie 1500W.

Do czego przydatna okaże się suszarnia kontenerowa?

Największą zaletą tego typu urządzeń jest to, że istnieje w nich całkowicie równomierny przepływ powietrza, co znajduje zastosowanie podczas chociażby suszeni drewna. Taki mechanizm pracy zapobiega jego pękaniu, a zarazem pozwala na bardzo szybką obróbkę termiczną materiału. Suszarnie kontenerowe świetnie sprawdzą się również w suszeniu ziół. Pozwala na to obecność higrometru, za pomocą którego możliwa jest ścisła kontrola stanu wilgotności panującej w komorze. Obróbka w tego typu urządzeniu staje się tak bardzo popularna, ponieważ znacznie obniża koszty procesu, który po prostu przebiega szybko i precyzyjnie. Pamiętajmy również o tym, że suszarnie kontenerowe mogą mieć zastosowanie nawet w drobniejszych gałęziach przemysłu, takich jak chociażby przemysł spożywczy, a nawet farmaceutyczny. Wielu sprzedawców i przedsiębiorców suszy w ten sposób na przykład owoce i warzywa, trociny, tytoń, rzepak, grzyby oraz nasiona roślin strączkowych.

Poprzedni artykułNowe, wygodne sposoby płatności – sprawdź, czy z nich korzystasz
Następny artykułCzy sklep internetowy to dobry biznes?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj