Wybieramy kontenery biurowe dla zakładanej firmy – o czym powinniśmy wiedzieć?

Otwierając działalność rynkową, musimy być przygotowani na wiele niedogodności, mogących uniemożliwić nam zrealizowanie postawionych sobie celów. Nawet, jeśli uda nam się pozyskać odpowiednie środki finansowe na start, w dalszym ciągu możemy zetknąć się z problemem, związanym z pozyskaniem odpowiedniego lokalu. Budowanie obiektu od podstaw trwa sporo czasu, zaś w sezonie zimowym jest praktycznie niemożliwe. Także i kwestia wynajmu nie zawsze jest przystępnym wyjściem. Koszty związane z czynszem potrafią być bowiem bardzo wysokie, szczególnie w popularnych regionach dużych miast. Idealną alternatywą, umożliwiającą nam rozpoczęcie działalności w możliwie najkrótszym czasie, są tu nowoczesne kontenery biurowe. Takie przenośne, tymczasowe obiekty odznaczają się bowiem szeregiem zalet, które z pewnością docenią młodzi przedsiębiorcy. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Niższe koszty inwestycji

Jak wspominaliśmy na wstępie, to właśnie cena wynajmu lub budowa obiektu firmy stanowi poważną przeszkodę dla początkujących przedsiębiorców. Nowoczesne kontenery pomogą nam obejść ten problem, nie wiążąc się przy tym z trudnym wyborem między przystępnymi kosztami a jakością. Co więcej, do wykorzystania tego typu obiektów nie są potrzebne liczne zgody i formalności, wiążące się z dodatkowym stresem oraz czekaniem. Opłacony przez nas kontener zostanie bowiem dostarczony na wskazane przez nas miejsce, zaś my możemy przystąpić do jego eksploatacji.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że u renomowanego producenta kontenerów biurowych możemy zamówić model wyposażony w pomieszczenie sanitarne, wewnętrzne ścianki oraz klimatyzację i ogrzewanie. Dzięki temu obiekt nie będzie wymagać od nas dodatkowych, kosztownych modyfikacji. Jednocześnie rozwiązanie to stanowi pełną gwarancję komfortu pracowników – temperatura w pomieszczeniu jest dostosowana do warunków atmosferycznych, nie muszą także opuszczać kontenera, by skorzystać z toalety.

Rozwiązanie sprzyjające klientom

Nowoczesny kontener biurowy to nie tylko wygodne miejsce pracy. To także bardzo estetyczna, przystępna forma dotarcia do naszych klientów. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz brak czynnej ingerencji w okolicę kontenery mogą być umieszczone w wielu interesujących lokalizacjach, sprawiając przy tym, że łatwiej będzie nam przykuć uwagę przechodniów. Dobierając kontener, powinniśmy pamiętać jedynie o postawieniu na model o ciekawym, przykuwającym oko designie. Unikajmy więc niegościnnie wyglądających obiektów, pozbawionych okien. Zamiast tego, postawmy na kontener o nowoczesnym wykończeniu, pasujący do okolicy i umożliwiający efektywny marketing.

Funkcjonalność, porównywalna ze zwykłym lokalem

Kontenery biurowe oferowane przez wiodących producentów, takich jak uznana, polska firma Pawilony-Kioski, umożliwiają nam prowadzenie różnych typów działalności. Obiekty te mogą bowiem pełnić rolę, na przykład, punktu obsługi klienta, nie ustępując żadnym stopniu drogim lokalom stacjonarnym. Wysokiej jakości materiały, wykorzystane w ich produkcji, sprawiają, że kontener może być wykorzystywany przez wszystkie sezony. Możliwość doprowadzenia do niego zasilania oraz szeroki wybór metraży sprawią z kolei, że bez trudu będziemy w stanie wykorzystać w nich wszystkie niezbędne urządzenia, potrzebne do skutecznego funkcjonowania naszego biura.

Nie tylko na start

Chociaż niska cena kontenerowych obiektów biurowych oraz ich przenośność sprawiają, że rozwiązanie to jest niezwykle popularnym wyborem w przypadku start-upów, nie oznacza to, że także i doświadczeni przedsiębiorcy nie znajdą tu czegoś dla siebie. Ponieważ rozwój firmy wiąże się z koniecznością otwarcia nowych placówek, odpowiednio dobrany kontener biurowy pozwoli nam na tańsze poszerzenie obszaru naszej działalności. Pożyteczność tego typu obiektów nie kończy się nawet wtedy, gdy postanowimy jednak przenieść się z czasem do wnętrza biurowca lub galerii handlowej. Zakupiony kontener może wówczas pełnić rolę stricte marketingową lub zostać przeniesiony w inne miejsce, aby umożliwić nam obsługę nowych klientów.

Pamiętajmy przy tym, że fachowy producent kontenerów może również służyć nam profesjonalnym doradztwem, związanym z doborem obiektu. Oprócz wielu designów i metraży, renomowane firmy oferują także możliwość opracowania kontenera niestandardowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Koszt takiego rozwiązania nie przewyższa znacznie podstawowych modeli, zaś my będziemy w stanie pozyskać idealną przestrzeń biurową dla naszych pracowników.

Poprzedni artykułJak ważna jest lokalizacja biura dla pracowników?
Następny artykułJak zapakować szkło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj