Wynajem powierzchni magazynowych

Dynamiczny rozwój gospodarki sprzyja popytowi na powierzchnie magazynowe, a zarazem na ich budowę, w którą angażują się nie tylko polscy inwestorzy. Nieruchomości magazynowo-przemysłowe generują spore zyski. Zaledwie ok. 5,5% będącej do dyspozycji w Polsce powierzchni magazynowej to potencjał niewykorzystany.

Oznacza to, że magazyny są dobrze zagospodarowane, a zarazem istnieje pewna rezerwa dla tych, którzy ich poszukują. Szacunki ekspertów zakładają, że popyt w najbliższych latach nie zmaleje, można się natomiast spodziewać wzrostu cen wynajmu, wynoszących obecnie od 2,10 do 3,80 euro za metr kwadratowy. Rosnące ceny gruntów oraz koszty wykonawstwa będą musiały się odbić na cenach sprzedaży i najmu.

Już nie tylko zamykana hala

Nowoczesne obiekty magazynowe zapewniają coraz lepsze warunki do przechowywania, składowania i odbierania towarów oraz materiałów. Również oczekiwania firm płacących za wynajem są dziś na wysokim poziomie. Współczesne obiekty magazynowe muszą mieć odpowiednią wysokość minimalną, przyłącza prądu, ogrzewanie, nowoczesne systemy zabezpieczeń, a nierzadko także bocznicę kolejową. Wiele firm wymaga także parkingu i placu manewrowego dla największych samochodów ciężarowych, doków i ramp rozładunkowych.

Lokalizacja ma znaczenie

Niezwykle ważna jest lokalizacja. O atrakcyjności danego obiektu decyduje nie tylko region, ale i infrastruktura. W cenie są magazyny położone blisko dróg krajowych i autostrad, lotnisk i węzłów kolejowych. Logistyka wykorzystuje dziś wszelkie możliwe środki transportu i jest na tyle skomplikowana, że łatwość dojazdu, załadunku, rozładunku, a także zmiany środka transportu odgrywa zawsze dużą rolę. Aktualnie logistycznymi centrami Polski są: Dolny i Górny Śląsk, Polska centralna oraz Warszawa i jej okolice. Magazyny powstają jednak wszędzie, w tym we wschodniej części kraju.

Internet to dobre miejsce do poszukiwań

Nie brak też wyspecjalizowanych firm, które pomagają przedsiębiorcom znaleźć i wynająć powierzchnię magazynową najlepiej dostosowaną do potrzeb. Można je bez trudu wyszukać w Internecie, jak choćby stronę https://industrial.pl. Przedsiębiorca poszukujący miejsca na rozwój swojego biznesu znajdzie tu najbardziej polecane lokalizacje. Może też liczyć na fachowe pośrednictwo w kontaktach z deweloperami, analizę zebranych ofert oraz pomoc w negocjacjach. Dzięki temu użytkownikami magazynów mogą bez większego trudu stać się również firmy, dla których jest to pierwsze doświadczenie tego rodzaju.

Poprzedni artykułCzy naruszenie art. 11 ust. 7d ustawy Pzp uzasadnia unieważnienie postępowania?
Następny artykułGdzie szukać biur do wynajęcia w Warszawie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj