Zadaszenia z poliwęglanu – dobre rozwiązanie nie tylko na taras…

Poliwęglan to materiał bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne z niezwykle wysoką przepuszczalnością światła. To dlatego jest świetną alternatywą dla szkła i to dlatego jest doskonałym materiałem na wszelkiego rodzaju zadaszenia.

Co to jest poliwęglan?

Poliwęglan to materiał produkowany metodą koekstruzji (współwytłaczania) z żywicy poliwęglanowej w dwóch postaciach: jako płyta lita lub w wersji komorowej (kanalikowej).

Materiał dwukrotnie lżejszy niż szkło a jednocześnie 200-300 razy bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Najbardziej popularna płyta bezbarwna, w standardzie dostępny też kolor opal oraz brąz. Przy wyborze materiału z szerokiej oferty dostępnej na naszym rynku warto sięgnąć po rozwiązania sprawdzone, produkowane w Europie od lat, przez solidnych, wiarygodnych producentów. Materiałem takim jest np. TUCARB dostępny w ofercie firmy Tuplex.

Poliwęglan lity TUCARB

Poliwęglan lity występuje w dwóch wersjach odporności na warunki atmosferyczne: z 2-stronną ochroną przeciw szkodliwemu oddziaływaniu promieniowania UV – do zastosowań zewnętrznych oraz w formie płyt standardowych, bez zabezpieczenia anty-UV, do użycia we wnętrzach. Najbardziej popularne grubości to 3 i 4mm.

Poliwęglan kanalikowy TUCARB

Z racji swojego typowego przeznaczenia, do stosowania na wszelkiego rodzaju przeszklenia i zadaszenia, w standardzie jest 1-stronnie zabezpieczony przeciwko promieniowaniu UV, dlatego niezwykle ważne jest właściwe zainstalowanie płyty, stroną z zabezpieczeniem anty-UV na zewnątrz, w stronę oddziaływania światła słonecznego.

Najbardziej popularne grubości to 10mm i 16mm.

Zadaszenia z poliwęglanu

Właściwa instalacja płyt z poliwęglanu, zgodna z zaleceniami producentów, jest niezmiernie ważna dla zachowania 10-letniego okresu gwarancji, jakiej udziela większość firm produkujących poliwęglan. Fakt ten mówi sam za siebie: poliwęglan to jeden z najbardziej trwałych, niezawodnych i długowiecznych materiałów jakie znajdujemy w swoim otoczeniu. A znajdujemy go niemal na każdym kroku m.in. w zadaszeniach. W zadaszeniach wszelkiego rodzaju i kalibru, od zadaszeń stadionów sportowych zaczynając, poprzez tzw. świetliki w obiektach przemysłowych, rolnych, w magazynach, na zadaszeniu tarasów i werand oraz małych daszkach instalowanych nad wejściami kończąc. Niski ciężar materiału sprawia, że zadaszenia poliwęglanowe nie wymagają tak masywnej, ciężkiej a tym samym kosztownej konstrukcji nośnej jak szkło.

Poprzedni artykułCzy warto korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?
Następny artykułSystemy kolejkowania jako skuteczne narzędzie kontroli jakości pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj