Zastosowanie druku wielkoformatowego

Przechadzając się ulicami dużych aglomeracji miejskich i niewielkich miasteczek, nie trudno dostrzec banery cechujące się różnymi rozmiarami. To właśnie druk wielkoformatowy sprawia, że przedsiębiorcy mogą reklamować swoje produkty na wielką skalę. Do czego jeszcze wykorzystywać plotery, czyli urządzenia umożliwiające wydruk na dużych powierzchniach?

Druk wielkoformatowy – informacje w pigułce

Reklama jest dźwignią handlu i praktycznie każdy przedsiębiorca zna tę zasadę. W większości przypadków, banery zachęcają do zakupu usługi lub produktu. Teoretycznie im większy baner, tym więcej osób go zobaczy. Oczywiście nie bez znaczenia jest również lokalizacja. Najbardziej pożądane miejsca zazwyczaj znajdują się w centrum miasta, w punktach, w których gromadzi się najwięcej osób.

  • Sprzęt drukarski, zwany ploterem, wykorzystuje tusz atramentowy lub solwentowy, dzięki czemu może pracować z różnymi rodzajami materiału. Niezwykle popularne są folie wykonane z winylu lub polipropylenu. Oba materiały charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w projektach zewnętrznych.
  • Druk wielkoformatowy jest również wykorzystywany do produkcji tablic. Bez względu na to jakie informacje chcemy na nich umieścić, wystarczy przygotować projekt i zlecić pracę odpowiedniej firmie.

Jak widać, wykorzystanie druku wielkoformatowego jest bardzo szerokie. Kolejne jego zalety to stosunkowo niska cena, a także krótki czas potrzebny do zrealizowania nawet bardzo wymagających projektów.

Do czego jeszcze można wykorzystywać druk wielkoformatowy?

Choć banery, tablice, szyldy i plansze świetnie sprawdzają się w zastosowaniach zewnętrznych, to plotery można także wykorzystać do innych celów. Jednym z najlepszych przykładów jest drukowanie niezwykle szczegółowych fototapet. Bez przeszkód możemy przyozdobić pokój dziecka w jego ulubione postacie z bajek lub np. zwierzęta. Ciekawym pomysłem jest drukowanie dużych map, które oprócz walorów estetycznych, mają wartość edukacyjną. Druk wielkoformatowy świetnie sprawdzi się również w przypadku plakatów. Dysponując odpowiednim projektem, możemy bez trudu wydrukować plakat ulubionego zespołu muzycznego lub filmu.

  • Warto dodać, że każdy projekt musi być dopasowany do wymiarów wydruku. W przeciwnym wypadku jego jakość może być niezadowalająca.

Chcąc się upewnić czy dysponujemy odpowiednim projektem, warto przed zleceniem usługi drukowania skonsultować jego parametry z profesjonalistami.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości drukarni PremiumPrint z Poznania.

Poprzedni artykułBiuro na wynajem – nowe czy użytkowane?
Następny artykułJakie znaczenie dla SEO ma content marketing, czyli pozycjonowanie stron www a tworzenie treści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj