Jak przeprowadzić metamorfozę balkonu?

Twój balkon potrzebuje odmiany, aby móc z niego korzystać wygodnie i bezpiecznie? Chcesz sprawić aby odzyskał blask i stał się jeszcze bardziej funkcjonalny? To możliwe i wcale nie takie kosztowne ani skomplikowane, jak może się wydawać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik o tym, jak przeprowadzić metamorfozę swojego balkonu.

Balkon – zaczynamy od podłogi

Podłoga na balkonach bardzo często jest w kiepskim stanie. Może to być surowa wylewka betonowa, na której znajduje się wykładzina. Warto ją wyrzucić, naprawić ewentualne problemy z wylewką, zabezpieczyć ją folią w płynie, a na sam koniec ułożyć tam np. płytki gresowe. Można również zdecydować się na inne ciekawe rozwiązanie, jak deski tarasowe. Dzięki nowej podłodze korzystanie z balkonu będzie nie tylko przyjemniejsze, ale również bezpieczniejsze – tak latem, jak i zimą.

Odnawiamy balustrady

Stalowe barierki na balkonie najlepsze lata mogą mieć dawno za sobą. Szczególnie jeśli są dotknięte przez korozję, a stara farba łuszczy się i odpada płatami. Co trzeba zrobić? To chyba oczywiste – oczyścić balustradę z pozostałości, a następnie pomalować na nowo. Kiedy barierka została już odświeżona, można do niej zamocować specjalne maty, dzięki którym nikt nie będzie nam zaglądał do środka. Mogą to być maty bambusowe lub trzcinowe, a jeśli takie się nam nie podobają, to w sprzedaży dostępne są również maty z tworzyw sztucznych w dużym wyborze kolorów. Mocuje się je w prosty sposób, przy pomocy opasek zaciskowych.

Meble na taras

Najprzyjemniejszą częścią modernizowania tarasu jest zakup nowych mebli. Co będzie miało to być? To zależy już od powierzchni balkonu oraz budżetu, który masz na ten cel przygotowany. Nie ograniczaj się pieniędzmi – kredyt gotówkowy pozwala ci zakupić dokładnie takie meble na balkon, które najbardziej ci się podobają i są najtrwalsze. Może to być komplet dwóch krzeseł oraz stolik kawowy. Jeśli powierzchnia balkonu jest większa, dodatkowo warto zainwestować w markizę przeciwsłoneczną. Szczególnie jeśli balkon mamy od strony południowej lub wschodniej. Podsumowując, cały koszt modernizacji balkonu, włącznie z zakupem nowych mebli spokojnie powinien się zamknąć w kwocie 5000 złotych.

Oświetlenie tarasu

Na sam koniec wisienka na torcie. Czym byłby taras lub balkon bez oświetlenia. Aby móc z niego wygodnie korzystać również po zmroku, warto zainwestować w nastrojowe oświetlenie. Można je wykonać przy pomocy tzw. cotton balls co wydaje się najszybszym i najtańszym sposobem. Można również sięgnąć po lampy ścienne, tzw. kinkiety lub lampiony. Jeśli nie chcemy kuć ścian by wyprowadzać na zewnątrz instalacji elektrycznej, powinniśmy postawić na wygodne lampy solarne lub lampy z zasilaniem bateryjnym. Dzięki zastosowaniu w nich ledowych źródeł światła, zużywają one naprawdę niewiele energii, a przy tym bateria wystarcza naprawdę na długi czas. Koszt zakupu takiej lampy lub lampionu to około kilkudziesięciu złotych i jest to wydatek, na który jak najbardziej warto się zdecydować.

Poprzedni artykułDziedziczenie bez testamentu po śmierci małżonka
Następny artykułJak czytać umowę pożyczki online? 5 przydatnych rad!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj