Nietypowe zwyczaje ślubne za granicą

Okres przygotowań do ślubu to czas pełen niespodzianek. Dokładając wszelkich starań, by uroczystość przebiegła prawidłowo, nie zastanawiamy się nad znaczeniem pewnych tradycji czy zwyczajów. Obecnie często od nich odchodzimy na rzecz klasycznych i nowoczesnych rozwiązań. W Polsce zwyczaje ślubne mają jednak dość długą tradycję. Panna Młoda powinna mieć coś niebieskiego, coś pożyczonego. Tłuczemy kieliszki, sypiemy ryżem na szczęście… Czy wiesz, jak przebiegają uroczystości za granicą? Jakie zwyczaje kultywują nasi sąsiedzi? Dowiesz się poniżej!

Zwyczaje ślubne za granicą

Sposoby kultywowania zwyczajów są w głównej mierze zależne od wybranej kultury. Mogą nas dziwić, przepełniać zaciekawieniem czy poniekąd obrażać. Zanim zatem zdecydujesz się na ślub z wybrankiem innego pochodzenia, koniecznie sprawdź, co może cię czekać!

Dzień twojego ślubu to szczególna data. Dołóż wszelkich starań, by był wyjątkowy również dla twoich bliskich. Na stronie – https://www.holyart.pl/ – znajdziesz akcesoria religijne, które sprawdzą się idealnie jako drobny upominek dla gości weselnych i nie tylko!

Włochy

Wśród Włochów istnieje przesąd, iż to właśnie deszcz przynosi szczęście. Zamiast słonecznej pogody wolą nieco chłodniejszy klimat. Zazwyczaj decydują się na ślub, gdy aura mogłaby być dla nas niesprzyjająca… Co ciekawe, Panny Młode często wybierają suknię w błękitnym odcieniu, który również symbolizuje pełnię szczęścia.

Zajrzyjmy w głąb Afryki…

Wokół uroczystości ślubnych skumulowało się wiele różnych zwyczajów. Jedne szokują mniej, drugie bardziej. Jedną z dość nietypowych tradycji, o których być może nie słyszeliście, jest oplucie Panny Młodej przez jej ojca. Ku waszemu zdziwieniu, nie jest to oznaka braku szacunku, a raczej wyraz szczęścia.

Meksyk

Uroczystości w Meksyku są ściśle związane z wiarą. Panna Młoda powinna mieć dwa bukiety żywych kwiatów. Jeden dla Maryi, drugi dla niej. Pan Młody powinien natomiast ofiarować jej trzynaście monet, by tym sposobem podkreślić symbolikę Jezusa i 12 apostołów.

Chiny

Chińskie przesądy być może nie są wam obce. Niemniej czy wiedzieliście, że tydzień przed ślubem przyszła żona zaczyna płakać? Kilka dni później do tego obrządku dołączają także jej znajome oraz matka. W Chinach panuje powszechne wierzenie, iż wylanie łez przed ślubem zapewni pełne szczęście i sprawi, że zabraknie ich po ślubie.

Szkocja

Pewne zwyczaje mogą budzić w was niesmak. Ciekawym przykładem jest Szkocja, która nakłada na Pannę Młodą swego rodzaju próbę przetrwania. Tradycja ta ma długą historię, tym samym budzi niemałe kontrowersje. Polega ona na wylewaniu wiadra pomyj na kobietę. Jeśli wytrwa w obrządku, będzie to znak jej gotowości do zawarcia małżeństwa. Zwyczaj ten jest obecnie kultywowany wyłącznie przez małe, szkockie osady.

Grecja

Greczynka tuż przed ślubem powinna rzucić owocem z pestkami. Im więcej pestek osadzi się na drzwiach, tym większa gromadka dzieci ją czeka. Panu Młodemu natomiast przystaje delikatnie spóźnić się na własny ślub, by sprawdzić cierpliwość przyszłej małżonki.

Indie

Co kraj, to obyczaj. Najdalsze zakątki świat szokują i to bardzo! Zanim rozpocznie się oficjalna ceremonia, Pan Młody musi zdjąć buty. Zwyczaj ten rozpoczyna walkę o obuwie… Rodzina Panny Młodej musi zrobić co w jej mocy, by buty zdobyć. Natomiast druga strona musi za wszelką cenę je uchronić. Jeśli im się to nie uda, młody mężczyzna zostanie wówczas zmuszony do zapłacenia okupu, by nie iść boso do ołtarza.

Samoa

Kobieta zostaje zaopatrzona w dwie eleganckie suknie uszyte z kory drzewa. Aby nie urazić żadnej ze stron, powinna jedną suknię założyć na ślub, drugą zaś na wesele…

Tradycji nigdy dość

Jak zapewne zauważyliście, tradycje zagraniczne różnią się od naszych polskich zwyczajów. W zależności od kultury czy pochodzenia przyszłych małżonków tradycje te mogą znacząco się różnić. Jedne mogą nas bawić, inne budzić negatywne emocje. Niemniej jednak mają duże znaczenie, tym samym są wciąż powszechnie kultywowane.

Poprzedni artykułJak szybko dostać się do lekarza medycyny pracy?
Następny artykułSterowniki plc Siemens – niezawodne elementy automatyki przemysłowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj