Mieszkania w Warszawie – aktualne trendy na rynku pierwotnym

Warszawa nieustannie stanowi najważniejszy rynek w branży nieruchomości. Zainteresowanych zakupem nieruchomościami w stolicy nie brakuje, oferta deweloperów jest coraz bogatsza, a trendy aktualizują się w zależności od sytuacji – m.in. pandemicznej.

Aktualne trendy w nieruchomościach

Mimo że pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele branż, rynek mieszkaniowy szybko się ustabilizował. Zmieniły się aktualne trendy, oczekiwania i potrzeby, rynek wzbogacił się o kolejne inwestycje, nowe lokalizacje zaczęły budzić zainteresowanie – jak m.in. odległy Rembertów czy praski Gocław. Mieszkania położone dalej od centrum, do tej pory tańsze i mniej rozchwytywane, obecnie zyskały na atrakcyjności i wzrósł na nie popyt. Również inwestycje realizowane m.in. na Białołęce, w Wesołej czy sąsiadujących z Warszawą miejscowościach odnotowują rosnącą popularność. Deweloperzy – jak między innymi Profbud – coraz częściej proponują oferty odpowiadające na aktualne potrzeby, ale też dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Profbud – duży wybór mieszkań

Profbud realizuje inwestycje w różnych dzielnicach Warszawy – w ofercie dewelopera są mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach – jak między innymi Gocław, Bemowo czy Ursynów – które odpowiedzą na potrzeby wielu grup. Firma deweloperska śledzi na bieżąco trendy, stawia na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, wykorzystuje materiały produkowane w zgodzie z najwyższymi normami jakości, wdraża nowoczesne rozwiązania architektoniczne i technologie. Profbud ma w planach rozszerzenie działalności o kolejne lokalizacje z dogodnym dostępem do infrastruktury oraz terenów zieleni. A tymczasem przyjrzyjmy się aktualnej ofercie. Co ważne, oferta mieszkań w katalogu Profbud powstaje w powiązaniu z planem rozwoju dzielnicy, co stanowi gwarancję dobrej inwestycji.

Gocław – mieszkania na osiedlu Yugo (Praga Południe)

Jedną z popularnych inwestycji Profbud jest nowoczesne osiedle Yugo. Znajduje się ono na Gocławiu, na Pradze Południe, niedaleko zielonej Saskiej Kępy, która od lat cieszy się dużą popularnością. Mieszkania na Gocławiu to gwarancja ciszy i spokoju, ale też dobry dojazd do centrum różnymi rodzajami transportu.

Wśród atutów tej inwestycji jest położenie, dogodne połączenia drogowe i komunikacją miejską z centrum oraz innymi dzielnicami, rozbudowaną infrastrukturą handlową, usługową i rozrywkową w bliskim sąsiedztwie, architekturą i eleganckim wyposażeniem.

Nowoczesna i dobrze pomyślana rewitalizacja tej części Warszawy sprawia, że Praga budzi rosnące zainteresowanie – mimo położenia po drugiej stronie Wisły dojazd do centrum zajmuje około 15-20 minut, poza tym nie brakuje tu malowniczych terenów. Do dyspozycji mieszkańców jest też taras widokowy na dachu łącznika, gdzie można wypoczywać, podziwiać miasto z góry lub przyjmować gości. Mieszkania na Gocławiu cieszą się rosnącą popularnością.

Mieszkania na Ursynowie – Zakątek Cybisa

Ta inwestycja znajduje się na lubianym i słynącym ze spokoju oraz zieleni Ursynowie. Funkcjonalne mieszkania o różnym metrażu odpowiedzą na potrzeby różnych osób, m.in. rodzin z dziećmi czy seniorów – osiedle to aż 300 mieszkań w metrażach od 31 do 127 m². W środku osiedla zaplanowano wewnętrzny dziedziniec z kwiatami, elementami małej architektury i placem zabaw. Zakończenie budowy zaplanowano na I kwartał 2022 roku.

Mieszkania w Ursusie – osiedle Ligia

Ursus sprawdza się jako dzielnica odpowiednia do zamieszkania dla rodzin z dziećmi czy seniorów. Przez lata znacznie poprawiono jej skomunikowanie z centrum, m.in. wprowadzono dodatkowe połączenia kolejowe, a także wybudowano nową stację Ursus-Niedźwiadek. Autostradą A2 można szybko dojechać w wybrane części stolicy lub do innych miast. Osiedle Ligia położone jest w spokojnym miejscu, ma nowoczesny charakter, zadbano też o zastosowanie dobrych rozwiązań architektonicznych. Inwestycja obejmuje dwa etapy – koniec budowy II etapu zaplanowano na IV kwartał 2021 roku. Inwestorem projektu jest Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ursus” w Warszawie.

Poprzedni artykułPlusy sprzedaży kosmetyków z Europy Zachodniej w Twoim sklepie
Następny artykułAtrakcyjne konto młodzieżowe – po czym je poznać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj