Uwaga, szkło! Jak wybrać odpowiednie naklejki ostrzegawcze?

Za pomocą obrazów porozumiewano się od zarania dziejów. Zanim pojawiło się słowo pisane, to właśnie wszelkiego rodzaju rysunki stanowiły jedyną drogę komunikacyjną. W dużej mierze tendencja ta utrzymała się do współczesnych czasów i nie zanosi się na zmiany. Obraz ma ogromne znaczenie w dzisiejszym świecie i za jego pomocą możemy dużo sprawniej i szybciej przekazać określony komunikat. W tym celu zaprojektowano naklejki ostrzegawcze. Stosowane chętnie w wielu sytuacjach oraz w dużej części przedsiębiorstw, stanowią wręcz podstawę działania oraz skutecznej komunikacji. Kiedy i dlaczego warto je stosować? O tym poniżej.

Po co stosować naklejki ostrzegawcze?

Ostrzeżenia przekazywane za pomocą obrazu zdecydowanie szybciej trafiają do odbiorcy. Kolorowy piktogram rzuca się w oczy i instynktownie wiemy, o co chodzi i przed czym przestrzega nas komunikat. Przy dość małej powierzchni, jaką ma naklejka, rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie obrazu. Najczęściej informacja będzie zamykała się w jednym piktogramie, którego znaczenie będą mogli odczytać wszyscy – całość może zawierać jeszcze krótki komunikat słowny. Naklejki ostrzegawcze znajdą zastosowanie nie tylko w przemyśle czy w handlu, ale również doskonale spełnią swoją rolę w domowych warunkach. Ich zasadnicza funkcja to zwrócenie uwagi na istotne zagrożenie, w związku z czym najchętniej będą stosowane przy znakowaniu niebezpiecznych lub delikatnych produktów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając naklejki ostrzegawcze?

Podczas wyboru naklejek ostrzegawczych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jakość tego typu etykiet musi być nienaganna, a ich wykonanie zgodne z przyjemnymi normami. Kompletując zaopatrzenie tych naklejek, najlepiej zwrócić się do dystrybutora, który ma doświadczenie w produkcji takich rozwiązań. Całą gamę tego rodzaju etykiet oferuje np. sklep internetowy https://randi.pl/, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Piktogramy etykiet powinny być dostrzegalne z daleka i powinny być utrzymane w żywych, przyciągających uwagę kolorach.

Przeważnie spotyka się naklejki wydrukowane na pół-błyszczącym papierze, który dodatkowo ładnie się prezentuje. Fakt, że są one samoprzylepne, w dużej mierze ułatwia pracę i skraca czas znakowania konkretnych produktów. Naklejki muszą charakteryzować się wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju czynniki, m.in. na warunki atmosferyczne. W związku z tym powinny być wodoodporne. Jako że stosowane są przez różne przedsiębiorstwa, naklejki ostrzegawcze muszą spełniać normy prawne transportu morskiego, lądowego i lotniczego.

Szerokie zastosowanie etykiet obrazkowych

Naklejki ostrzegawcze spotkamy wszędzie. To obowiązkowy element przede wszystkim we wszelkiego rodzaju firmach transportowych, logistycznych i kurierskich. Etykieta “uwaga, szkło!” będzie przydatna podczas wysyłek delikatnych materiałów. Taki sam piktogram przyda się, kiedy znakujemy pudła przeprowadzkowe – dla fachowców będzie to informacja, że należy bardzo ostrożnie obchodzić się z ładunkiem. Istnieje możliwość oznakowania każdego typu artykułów, w tym płynów lub niebezpiecznych, łatwopalnych substancji. Przydatną grupą naklejek są też te, które pokazują, by sprawdzić zawartość paczki przy kurierze – dotyczy to głównie ważnych dokumentów czy droższego sprzętu.

Na podstawie naklejek ostrzegawczych segreguje się paczki na wszelkiego rodzaju sortowniach i dzięki temu towar, który nadajemy, jest dostarczany bez szwanku. Warto je zatem stosować, ponieważ dzięki nim odbiorca paczki wie, że robimy wszystko, co w naszej mocy, by jego zamówienie dotarło całe na swoje docelowe miejsce.

Poprzedni artykułWłoskie perfumy niszowe – klasyka, elegancja, ekstrawagancja
Następny artykułOpakowania ekologiczne – dlaczego to przyszłość Twojej firmy? Poznaj ich zalety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj